ایستگاه خبر

کلاهبرداران از ابتدای سال میلادی تاکنون ۲۴ میلیون دلار بیت کوین از قربانیان خود به جیب زده‌اند

آیا تا به‌حال به دام کلاهبرداران رمزارزی افتاده‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است بدانید که تنها نیستید. بنابر گزارش جدیدی که توسط Whale Alert منتشر شده، کلاهبرداران و جاعلان توانسته‌اند در نیمه‌ی اول سال میلادی جاری، بالغ بر ۲۴ میلیون دلار از قربانیان خود، بیت کوین سرقت کنند.

Whale Alert که عمدتا به‌دلیل پایش و اعلام ابرتراکنش‌های رمزارزی شناخته می‌شود، به‌تازگی با استفاده از ابزار نوین خود با نام Scam Alert اقدام به جمع‌آوری و تحلیل‌ داده‌های مربوط به آدرس‌های بیت کوین کرده است. این موسسه در نهایت به این نتیجه دست یافته است که: «حجم جرایم و کلاهبرداری‌های رمزارزی بیش از آن چیزی است که پیش‌تر تصور می‌شد.»

بنابر داده‌های این گزارش، کلاهبرداران در چهار سال اخیر، توانسته‌اند بالغ بر ۳۸ میلیون دلار بیت کوین به جیب بزنند و این در حالی است که رقم یادشده شامل طرح‌های پانزی نمی‌شود. همچنین Whale Alert پیش‌بینی کرده که تا پایان سال میلادی جاری، کلاهبرداران بتوانند دست‌کم ۵۰ میلیون دلار درآمد از سرقت بیت کوین‌های کاربران به جیب بزنند.

Whale Alert در گزارش خود، علت رشد فعالیت‌های مجرمانه و کلاهبرداری‌های رمزارزی را باورپذیری آن‌ها می‌داند. برای نمونه، کلاهبرداری‌های دریافت هدایا بیش از همیشه، پیچیده‌تر شده‌اند. در این گونه از کلاهبرداری‌ها فرد مهاجم با جعل هویت افراد سرشناسی همچون ایلان ماسک و با استفاده از تبلیغات یوتیوب و یک آدرس بیت کوینی، افراد را فریب داده و آن‌ها را ترغیب می‌کند به یک آدرس در قالب هدیه، بیت کوین ارسال کنند.

Whale Alert در خاتمه‌ی گزارش خود آورده است که پیشرفت شگرف کلاهبرداران نشان از این دارد که افرادی خبره و حرفه‌ای در پس بسیاری از طرح‌های کلاهبرداری موفق قرار دارند.

Source

https://coiniran.com/?p=40029
دکمه بازگشت به بالا