ایستگاه خبر

ساتوشی در دوازدهمین زادروز بیت کوین سی‌و‌سومین فرد ثروتمند جهان شد!

ساتوشی ناکاموتو از افرادی مانند شلدون آدلسون، هه شیانجیان و لن بلاواتنیک پیشی گرفته است تا در تولد ۱۲ سالگی بیت کوین این مخلوق تغییردهنده جهان، به سی‌وسومین شخص ثروتمند جهان تبدیل شود.

در ژوئیه ۲۰۲۰، Whale Alert تخمین زد که ناکاموتو پیش از ترک همیشگی جامعه‌ی کریپتو موفق به استخراج ۱،۱۲۵،۱۵۰ بیت کوین شده بود.

با فرض اینکه ساتوشی هنوز زنده است، اگر تمام سکه‌های استخراج‌شده خود را نگه داشته باشد، دارایی خالصی معادل ۳۹.۱۵ میلیارد دلار خواهد داشت.

در اوایل امروز، بیت کوین به بالاترین رقم خود در تاریخ، یعنی ۳۴۸۰۰ دلار رسید و از بازار بزرگ تجارت الکترونیکی چینی علی‌بابا پیشی گرفت.

افسوس که فهرست کردن افراد با نام مستعار در لیست ثروتمندان شناخته‌شده که توسط مجلات مالی معروف تهیه می‌شوند مجاز نیست. رایان واتکینز از Messari می‌نویسد Satoshi به جای شخص «به عنوان یک نماد» شناخته می‌شود.

|| بیشتر بخوانید: تاریخ پول، از” فردریش آگوست فون هایک” تا ” ساتوشی ناکاموتو “ ||

تولد ۱۲‌سالگی بیت کوین
شبکه بیت کوین موجودیت خود را در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ آغاز کرد، زمانی که اولین بلاک Bitcoin با ۵۰ سکه توسط Satoshi استخراج شد.

ماه گذشته، بیت کوین از ۶۰۰ میلیون معامله جلوتر رفت و این یک نقطه عطف مهم در پذیرش این رمزارز بود. اولین معامله بیت کوین بین Satoshi و cypherpunk، هال فینی، در ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹، کمتر از یک هفته پس از استخراج اولین بیت کوین، رخ داد.

همانطور که آندریاس آنتونوپولوس، مبلغ رمزارزها،  اشاره کرده است، ایجاد اولین رمزارز در جهان امکان تفکیک پول و دولت را فراهم کرده است:

«دنیا برای همیشه تغییر کرد. تفکیک پول و دولت به یک امکان واقعی تبدیل شد. از شما، ساتوشی، هال فینی و سایر سازندگان اولیه بیت کوین متشکریم.»

جک دورسی، مدیر عامل توییتر و اسکوئر نیز برای بیت کوین پیام تبریک تولد ارسال کرد.

یک میلیاردر دیگر در جمع بیت کوینی‌ها
در همین حال، طبق گفته Kraken’s Pete Rizzo، تیم درپر، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر، نیز به لیست انحصاری میلیاردرهای بیت کوین پیوست. اخیراً، درپر پیش‌بینی خود را تکرار کرد که بیت کوین می تواند تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۵۰،۰۰۰ دلار برسد. در این مرحله، ساتوشی با خیال راحت ثروتمندترین فرد جهان خواهد بود!

 

Source

https://coiniran.com/?p=42942
دکمه بازگشت به بالا