ایستگاه خبر

شرکت سامسونگ فعال‌ترین سرمایه‌گذار حوزۀ کریپتو و استارت‌آپ‌های بلاک‌چین است

شرکت تحقیقاتی Blockdata نتایج مطالعۀ سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در استارت‌آپ‌های کریپتو و بلاک‌چین بین سپتامبر 2021 و اواسط ژوئن 2022 (شهریور 1400 تا خرداد 1401) را منتشر کرد. بر اساس این تحقیق شرکت کره جنوبی سامسونگ با مجموع 13 عدد سرمایه‌گذاری عنوان فعال‌ترین شرکت علاقمند به این حوزه را به خود اختصاص داد.

در جایگاه دوم United Overseas Bank با مجموع 7 عدد سرمایه‌گذاری و در جایگاه سوم و چهارم دو موسسۀ بزرگ مالی آمریکایی Citigroup و Goldman Sachs قرار گرفته‌اند.

شرکت سامسونگ فعال‌ترین سرمایه‌گذار حوزۀ کریپتو و استارت‌آپ‌های بلاک‌چین است

همان‌طور که در جدول فوق مشخص است پنج شرکت فوق مجموعا در 31 پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که تقریبا نیمی از کل 65 استارت‌آپ کریپتو را تشکیل داده‌اند.

علی‌رغم نبود اطلاعات دقیق دربارۀ میزان سرمایه‌گذاری هر شرکت، تحلیل Blockdata توانسته است یک تخمین کلی از مجموع مبالغ اختصاص داده شده ارائه کند.

Blockdata اظهار داشت:

«در بازۀ زمانی فوق، 40 شرکت تحت مطالعه تقریبا 6 میلیارد دلار در پروژه‌های بلاک‌چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. باید توجه داشت که به دلیل حضور چندین سرمایه‌گذار در برخی از پروژه‌ها، محاسبۀ رقم دقیق برای هر شرکت ممکن نیست».

دو شرکت Alphabet، شرکت مادر گوگل، و Blackrock با اختصاص به ترتیب 1.51 و 1.17 میلیارد دلار مقام اول و دوم حضور در بزرگ‌ترین رویدادهای تامین مالی را کسب کردند. موسسۀ مدیریت مالی Morgan Stanley (1.1 میلیارد دلار) و سامسونگ (979 میلیون دلار) نیز در جایگاه سوم و چهارم این رده‌بندی قرار گرفته اند.

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های NFT

با نگاهی دقیق‌تر به نتایج منتشر شده می‌توان گفت که 19 عدد از پروژه‌های فوق به نوعی در ایجاد یا عرضۀ خدمات مربوط به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) فعال بوده‌اند. دوازده عدد از آن‌ها بازارهای خرید-فروش NFT و یازده عدد نیز ارائه‌دهندۀ خدمات بازی‌ هستند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین بازی‌های NFT در سال 2022

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا