ایستگاه خبر

پشتیبانی سامسونگ از Blocko برای ساختن سیستم اعتباری مبتنی بر بلاکچین بانک عربی

سازمان تحقیقاتی بانک توسعه اسلامی برای ساختن یک سیستم مدیریت اعتباری بلاکچین با Blocko همکاری کرده است. بازوی تحقیقاتی گروه بانکداری اسلامی توسعه عربستان سعودی در تلاش است تا یک سیستم مدیریت اعتبار هوشمند مبتنی بر بلاکچین را ایجاد کند.

برای دستیابی به این هدف، موسسه تحقیقات و آموزش اسلامی بانک، یا IRTI، با شرکت بلوکو، تحت حمایت سامسونگ، همکاری کرده است. این همکاری بخشی از کنسرسیوم منطقه‌ای E24P است که در ماه آوریل توسط بلوکو در خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوب شرقی آغاز شد.

مهار چالش‌های فنی و اقتصادی

پیش‌بینی می‌شود صنعت مالی اسلامی تا سال ۲۰۲۲ از ۲ تریلیون دلار به ۳.۷۸ تریلیون دلار برسد. دکتر سمیع ال سووایلم، مدیرکل IRTI می‌گوید:  هنوز چالش‌های فنی و اقتصادی مختلفی وجود دارد که مانع از رشد واقعی این صنعت می‌شود.
باتوجه به سیستم متفاوت وام‌دهی و بازپرداخت آن در سیستم بانکداری اسلامی، انتظار می‌رود سیستم مدیریت اعتبار هوشمند توسط E24P و IRTI که مبتنی بر بلاکچین هیبریدی Aergo است، سازوکاری در نظر بگیرد که مشتریان را به بازپرداخت به‌موقع تشویق کند.

یک سیستم اعتباری باز ، امن‌تر و شفاف‌تر

گفته می‌شود که سیستم اعتباری مبتنی بر بلاکچین به بانک‌های اسلامی و سایر موسسات مالی کمک می‌کند ارزیابی‌های اعتباری را با روشی ایمن‌تر و شفاف‌تر انجام دهند، بدون این که حریم خصوصی طرفین به خطر بیفتد. مدیرعامل E24P Phil Zamani گفت: این سیستم به بانک‌ها کمک می کند تا یک راه حل واقعاً منحصر به فرد را ارائه دهند و تأثیر بسزایی در جهان مالی اسلامی داشته باشند.

 

Source

 

 

 

https://coiniran.com/?p=39483
دکمه بازگشت به بالا