ایستگاه خبر

ثبت نخستین ETF بلاک‌چین آسیا توسط شرکت مدیریت دارایی سامسونگ

شرکت مدیریت دارایی سامسونگ (Samsung Asset Management)، بزرگترین موسسه‌ی این حوزه در کرۀ جنوبی، از برنامه‌ی خود برای تاسیس  یک صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) مبتنی بر بلاک‌چین در هنگ کنگ پیش از فرارسیدن ماه جولای (۱۰ تیر ۱۴۰۱) خبر داد. این نخستین ETF قاره‌ی آسیا خواهد بود که کاربران را به‌طور مستقیم درمعرض انواع رمز ارزها قرار می‌دهد.

نخستین ETF مبتنی بر بلاک‌چین در آسیا

طبق آنچه توسط روزنامه‌ی تجاری Hankyung گزارش شده است این صندوق منعکس‌کننده‌ی ETF داده‌های تبدیلی شرکت Amplify یا BLOK ETF خواهد بود که غالبا سرمایه‌گذاری‌هایی را در شرکت‌های مرتبط با رمز ارزها، مانند SilverGate Capital ،Galaxy Digital Holdings ،Coinbase و قراردادهای آتی بیت‌کوین انجام می‌دهد.

شرکت مدیریت دارایی سامسونگ چندی پیش ۲۰ درصد از سهام شرکت Amplify را به‌ارزش تقریبی ۳۰ میلیون دلار خریداری کرد که به‌موجب آن حق فروش اختصاصی ETF این شرکت در قارۀ آسیا را تصاحب نمود. این صندوق جدید از زیرساختی مشابه به BLOK ETF برخوردار است، با این تفاوت که تحت برند Samsung معامله خواهد شد.

باید توجه داشت که ETF BLOK شامل صندوق‌های دیگری است که مستقیما براساس قیمت بیت‌کوین فعالیت می‌کنند؛ درنتیجه اگر صندوق شرکت سامسونگ دارای ساختاری مشابه باشد، به‌نخستین ETF قارۀ آسیا تبدیل می‌شود که به دارایی‌های دیجیتالی وابسته است.

شرکت سامسونگ پیش از این پنج محصول تجاری دیگر در هنگ کنگ راه‌اندازی کرده است که اغلب درحوزه‌ی نیمه‌رساناها و نفت خام بوده‌اند. باتوجه به محبوبیت فراوان رمز ارزها بین نسل جوان، فعالیت صندوق بلاک‌چینی حال‌حاضر درراستای احیای فعالیت این شرکت در یک فضای نوین جهانی می‌باشد.

ETFهای بیت‌کوین در مقایسه با همتای بلاک‌چینی خود

شاید بتوان دلیل ظهور ETFهای بلاک‌چین را تسهیل دسترسی سرمایه‌گذاران نهادی به صنعت نوظهور رمز ارزها دانست تا از این طریق پوشش ریسکی دربرابر نوسانات پیش‌بینی نشده‌ی این دارایی‌ها برای خود داشته باشند.

موسسه مالی BlackRock نیز روز گذشته خبر از تاسیس ETF بلاک‌چین و فناوری خود داد که در بین سهام آن شرکت‌های کوین‌بیس و Marathon Digital به‌چشم می‌خورند. تاسیس این صندوق‌ها ازنظر قانونی در آمریکا از ETFهای بیت‌کوین آسان‌تر است. کمیسون بورس و اوراق بهادار (SEC) همچنان مجوز فعالیت صندوق‌های نقدی بیت‌کوین را صادر نکرده است.

پیشنهاد مطالعه: توکن‌ سوزی (Token Burning) یا سوزاندن توکن به چه معناست؟

Source

https://coiniran.com/?p=50935
دکمه بازگشت به بالا