ایستگاه خبر

آیا جلسه محاکمه سم بنکمن-فرید به تعویق خواهد افتاد؟

سم بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX ابراز نگرانی کرده است که دادستان‌ها به ضرب‌الاجل‌ بررسی پرونده عمل نکرده‌اند و در نتیجه شواهد مهمی برای دفاع از وی در برابر یک سری اتهامات کلاهبرداری وجود ندارد.

تیم حقوقی بنکمن-فرید در ۵ ژوئن از طریق نامه‌ای به قاضی ناحیه ایالات متحده به لوئیس کپلان اطلاع داد دولت محتویات پنج دستگاه الکترونیکی را که قرار بود تا پایان ماه مارس بررسی شود، ارائه نکرده است.

دستگاه‌های مورد بحث شامل یک لپ‌تاپ و آیفون متعلق به کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و یک لپ‌تاپ متعلق به یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ است.

وکلای بنکمن-فرید نگرانی خود را ابراز کردند و اظهار داشتند:

از آنجایی که کمتر از چهار ماه دیگر به تاریخ محاکمه مانده است، وکلا نگران‌اند که ادعاهای دیرهنگام این بررسی‌ها بر آماده‌سازی دفاعیه تأثیر بگذارد.

بنکمن-فرید که قرار است در ۲ اکتبر در دادگاه حاضر شود، با اتهامات کلاهبرداری، اتهامات کمک‌های مالی غیرقانونی سیاسی، و اتهام رشوه دادن به دولت چین مواجه است.

علیرغم وجود شواهد بررسی‌نشده، بنکمن-فرید با به تعویق انداختن تاریخ محاکمه مخالف است. با این حال، در نامه ذکر شده است که اگر اکتشاف تازه زمینه‌ای برای اقدامات قانونی جدید به وجود بیاورد، تیم وکلای وی درخواست‌های بیشتری ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، تیم حقوقی بنکمن-فرید تأکید کرد دولت نیز در ارائه اطلاعات مربوط به بدهکاران FTX کوتاهی کرده است. به نظر می‌رسد تأخیر در بررسی این اسناد تأثیر مهمی بر آمادگی کافی و توانایی دفاع در جلسه محاکمه دارد.

بانکداران FTX به فروش سهام شرکت هوش مصنوعی چشم دوخته‌اند

در همین حال، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه بانکداران FTX، که وظیفه نجات شرکت تحت محاصره را بر عهده دارند، در حال بررسی نقدینگی سهام خود در یک شرکت وابسته به بخش هوش مصنوعی هستند.

گفته می‌شود این صرافی ارزهای دیجیتال در حال حاضر سهامی به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در آنتروپیک (Anthropic) دارد، شرکتی که در سال ۲۰۲۱ توسط کارمندان سابق OpenAI راه‌اندازی شد.

آنتروپیک پس از راه اندازی پلتفرم هوش مصنوعی ابری خود در ماه مارس، پس از سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری گوگل در اوایل سال جاری، خبرساز شد. در دور بعدی تأمین مالی در ماه مه، آنتروپیک ۴۵۰ میلیون دلار اضافی در بودجه سری C جمع آوری کرد و اسپارک کپیتال رهبری سرمایه‌گذاری را بر عهده داشت.

FTX در ماه نوامبر درخواست حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ را داد و یک ماه بعد، سم بنکمن-فرید، بنیانگذار آن، به پولشویی، کلاهبرداری و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری متهم شد.

در ژانویه، یک قاضی فدرال که بر روند ورشکستگی FTX نظارت می‌کرد، اجازه فروش برخی از دارایی‌ها را برای بازپرداخت طلبکاران داد. واینبرگ، یکی از مقامات مرتبط با این موضوع در حال بررسی این است که آیا کل دارایی‌های FTX در Anthropic را بفروشد یا خیر.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی سرمایه‌گذاران اکوسیستم بلاکچین ایران

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62924
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x