ایستگاه خبر

موضع نخست وزیر جدید روسیه در قبال رمز ارزها چه خواهد بود

فدراسیون روسیه حالا یک نخست وزیر جدید دارد. میخائیل میشاستین با پیشینه زیاد از اظهار نظر در رابطه با رمز ارزها و تاثیرات دیجیتالیزه شدن بر زندگی امروز انسان‌ها. هدف اصلی دولت او تبدیل روسیه به یک پلت‌فرم دیجیتالی خواهد بود.

به گزارش Bitcoin.com، در مدت کوتاهی پس از استعفای دیمیتری مدودف سیاست‌مداری که سالها در کنار ولادیمیر پوتین بود، میخائیل میشاستین که دکتری اقتصاد دیجیتال دارد، به ریاست دولت منصوب شد.

این تغییرات باعث می‌شود دومای دولتی یا همان مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه قدرت بیشتری داشته باشد و اختیارات رئیس جمهوری پس از سال ۲۰۲۴ که پایان چهارمین دوره و اخرین دوره ریاست جمهوری پوتین است، در مقابل مجلس دوما کاهش پیدا کند.

اصلاحات پیش‌بینی شده در قانون اساسی به انواع مختلفی تفسیر می‌شود. برخی از تحکیم دموکراسی و تقویت جایگاه مجلس دوما سخن می‌گویند برخی از تدام سلطه پوتین پس از پایان قانونی مدت ریاست جمهوری اش. علاقه‌مندان به رمز ارزها در روسیه نگران از تغییرات احتمالی هستند. میخائیل میشاستین اعلام کرده که می‌خواهد اقتصاد روسیه را دیجیتال کند.
به خاطر پیشینه اقتصادی میخائیل بسیاری نگران هستند که او بحث‌های مالیاتی را به فضای رمز ارزها نیز وارد کند.  البته او موافق قانون‌مندسازی رمز ارزهاست اما تسلط او بر بحث‌های مالیاتی می‌تواند سلطه مالیاتی روسیه بر فضای رمز ارزها را افزایش دهد.

روسیه یکی از مهمترین قطب‌های استخراج و استفاده از رمز ارزها در دنیاست.

https://coiniran.com/?p=36441
دکمه بازگشت به بالا