ایستگاه خبر

شرکت روسی Nornickel از بلاک چین توکنایز کردن فلزات رونمایی کرد

Nornickel، غول معادن و صنعت ذوب روسیه، اعلام کرد توکن Atomyze با پشتوانه‌ی فلزات را روی پلتفرمی بلاک چینی بر بستر هایپرلجر عرضه کرده است. این پلتفرم از ماه دسامبر برای تعداد محدودی از شرکای شرکت Nornickel از جمله شرکت بازرگانی کالایی Trafigura، شرکت پالایش فلز Umicore و شرکت مشاوره‌ی زنجیره تامین Traxys در دسترس و در حال آزمایش است. طبق اعلامیه منتشر شده به مرور سازمان‌های حقوقی بیشتری به پلتفرم بلاک چین Atomyze دسترسی پیدا خواهد کرد.

همچنین درصورت تصویب مقررات درمورد وضعیت دارایی‌های دیجیتال در روسیه ممکن است شهروندان روسی هم تا پایان سال به توکن Atomyze دسترسی یابند. اولین توکن‌ها پشتوانه‌ای پالادیوم، کبالت و مس دارند. Nornickel اعلام کرده انتظار دارد در سال اول ده درصد از حجم فروش خود را توکنیزه کند و این مقدار تا بیست درصد در آینده افزایش خواهد یافت.

Atomyze توسط شرکت سوئیسی Tokentrust که توسط Marco Grossi مدیر سابق Deloitte Switzerland مدیریت می‌شود، ایجاد شده است. Alexander Stoyanov، مدیر صندوق جهانی پالادیوم Nornickel نیز عضو هیئت مدیره‌ی Tokentrust است. سخنگوی Nornickel اعلام کرد درمورد Atomyze با نهادهای حرفه‌ای و بزرگ از صنایع مختلف صحبت می‌کنیم تا با راه‌اندازی نودهای مستقل از سطح مناسبی از عدم تمرکز اطمینان حاصل کنیم.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37165
دکمه بازگشت به بالا