ایستگاه خبر

پلیس روسیه عملیات غیرقانونی استخراج بیت‌کوین را متوقف کرد

مقامات روسی یک عملیات غیرقانونی استخراج بیت‌کوین را که حداقل ۱۰ مجرم داشت متوقف کردند. مطابق بیانیه وزارت کشور روسیه، مظنونان از تجهیزاتی استفاده می‌کردند که میزان مصرف برق آنها را نادیده می‌گرفت و به وسیله این تجهیزات آنها از برق هشت منطقه مختلف در سراسر کشور سوءاستفاده می‌کردند.

این وزارتخانه فاش کرد که مظنونان در ساختمان‌های متروکه‌ مخفی می‌شدند و فعالیت می‌کردند.

مقامات با انجام هشت عملیات تحقیق و تفحص بیش از ۱۵۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال را توقیف کردند. آنها همچنین ۲ میلیون روبل (۲۵،۰۰۰ دلار) و بیش از صد دستگاه کنتور برق دستکاری‌شده پیدا کردند.

این کنتورها طوری دستکاری شده بودند که کمترین میزان مصرف برق را نشان دهند. آنها همچنین موفق به ضبط تعدادی تلفن هوشمند شدند که به گفته سخنگوی وزارتخانه ایرینا ولک، از پیام‌های آن علیه مظنونان در دادگاه استفاده خواهد شد.

وزارت کشور اعلام کرده است که تمام ارزهای دیجیتالی ضبط شده در این عملیات به صرافی‌های خارج از کشور ارسال می‌شوند و پس از آن نیز از بین می‌روند. در کل، گفته می‌شود مظنونان ماهانه ۱۵ میلیون روبل (۱۹۰،۰۰۰ دلار) از برق استفاده می‌کرده‌اند در حالی که کنتورها هرگز این مقدار مصرف برق را گزارش نمی‌دادند. مقامات، مقصر اصلی که مقیم سن پترزبورگ بود و ۹ نفر از همدستان او را دستگیر کرده‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37931
دکمه بازگشت به بالا