ایستگاه خبر

شرکت Norlisk Nickel به شبکه بلاکچین تأمین منابع مسئولانه شرکت IBM پیوست

شرکت Norlisk Nickel ، یک شرکت استخراج فلز مستقر در روسیه، اعلام کرد که به شبکه بلاکچین تأمین منابع مسئولانه (RSBN) از شرکت IBM خواهد پیوست. این شبکه از فناوری بلاکچین در تولید و تأمین منبع مسئولانه در زمینه استخراج منابع پشتیبانی می‌کند.

شرکت Norlisk Nickel که در کشور روسیه در زمینه استخراج فلزات پالادیوم و نیکل مشغول به فعالیت است، اعلام کرده است که از شبکه RSBN استفاده خواهد کرد. این شبکه یک بلاکچین در بخش کالاهاست که سوابق زنجیره تأمین را در زمینه استخراج و تولید منابع طبیعی ثبت و ذخیره می‌کند و آن‌ها را با اعضای مختلف به اشتراک می‌گذارد.

این تفاهم‌نامه، شامل ایجاد توکن‌ها با پشتوانه فلزات در بستر جهانی Atomyze است. پلتفرم Atomyze دارایی‌های فیزیکی را در قالب دیجیتال فراهم می‌کند. پلتفرم Atomyze و شبکه‌ی RSBN بر اساس فناوری بلاکچین شرکت IBM ساخته شده‌اند و دارای قابلیت بستر Hyperledger Fabric از شرکت لینوکس هستند.

حالا شرکت Norlisk Nickel ، با پیوستن به شبکه‌ی RSBN، موافقت کرده است که زنجیره‌ی تأمین خود را به حسابرسی‌های سالانه بر اساس الزامات تأمین منابع مسئولانه OECD بسپارد. این شرکت بزرگ‌ترین تولیدکننده پالادیوم و نیکل باکیفیت و همچنین از تولیدکنندگان عمده‌ پلاتینیوم و مس است.

آنتون برلین، رئیس شرکت شرکت Norlisk Nickel گفت:

“ما معتقدیم که فناوری‌های دیجیتال شبکه RSBN و پلتفرم Atomyze، راه‌حل‌های مناسبی را برای شرکت Nornickel و شرکای آن در زمینه‌های ردیابی فوری جریان کالاها، حذف کاغذ‌ بازی‌های زمان‌بر و دست و پاگیر و مشارکت در یک زنجیره ارزش دوار، ارائه می‌دهد.”

در دسامبر گذشته، یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان فلز کبالت، شرکت Glencore PLC، از پیوستنش به شبکه‌ی RSBN خبر داد و اعلام کرد که یک عضو ائتلافی اصلی در آن خواهد بود.

شبکه بلاکچین تأمین منابع (RSBN)

ادغام با شبکه RSBN، با ثبت دائمی اطلاعات استخراج بر یک بلاکچین، به بهبود پایداری کسب و کار آن‌ها کمک می‌کند. در مراحل بعدی، داده‌های مربوط به شدت کربن بالادستی و دیگر معیارهای حکم‌رانی شرکتی، اجتماعی و محیط زیستی (EGS) می‌توانند در این بلاکچین ردیابی شوند.

شبکه RSBN نشان داده است که تأمین منابع مسئولانه و اخلاقی، و در کل زنجیره تأمین پایدار از طریق فناوری بلاکچین قابل دست‌یابی است. این شبکه با ایجاد سوابق امن و غیرقابل دست‌کاری که به آسانی با اعضای مورد نظر در شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود، به ارتقای شفافیت در زنجیره‌ تأمین منابع طبیعی کمک شایانی می‌نماید.

شبکه RSBN که از فناوری بلاکچین بهره گرفته، برای این طراحی شده که توسط صنایع تولید تجهیزات اصلی مثل خودرو، وسایل الکترونیکی، هوافضا و دفاعی و همچنین شرکای آن‌ها در زنجیره تأمین مثل شرکت‌های استخراج و ساخت باتری مورد استفاده قرار گیرد.

پلتفرم Atomyze

Atomyze یک شعبه از یک پلتفرم فناوری مالی جهانی در آمریکاست که تجربه‌ی معامله‌ی محصولات، دارایی‌ها و کالاها را دیجیتال و مدرن‌سازی می‌کند. سرمایه‌گذاران به صورت مستقیم و امن می‌توانند در دارایی‌های فیزیکی سرمایه‌گذاری کنند. فناوری بلاکچین در این پلتفرم برای سرمایه‌گذاران، عرضه‌کنندگان و مدیریت قرارداد‌های زنجیره تأمین، یک بازار شفاف و امن را ایجاد می‌کند.

Source

https://coiniran.com/?p=43251
دکمه بازگشت به بالا