ایستگاه خبر

افزایش ۲۵ برابری جرایم سایبری در روسیه طی ۵ سال اخیر

ایگور کراسنوف، دادستان کل جدید روسیه می‌گوید طی ۵ سال اخیر، جرایم سایبری در این کشور، ۲۵ برابر شده است. کرانسوف طی اجلاسیه‌ای با محوریت جرایم سایبری در روسیه به بیان این آمار پرداخته است.

کراسنوف در این اجلاسیه گفته است در نیمه اول سال میلادی جاری، ۲۲۵ هزار مورد جرم در فضای سایبر رخ داده که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۹۲ درصد افزایش یافته است. کراسنوف می‌گوید کل تعداد جرایم سایبری در سال ۲۰۱۹ در روسیه برابر با ۲۹۴ هزار فقره بوده است.

وی با اشاره به تعدادی از جرایم از جمله ترانزیت مواد مخدر، فساد و تامین مالی تروریسم بیان داشت که در اغلب این موارد از رمزارزها برای تبادلات مالی استفاده می‌شود؛ چرا که می‌توان به کمک آن ها از حداکثر ناشناسی ممکن استفاده کرد. گفتنی است تنها ۲۵ درصد از پرونده‌های مرتبط با این جرایم در دادگاه‌ها حل و فصل شده‌اند و باقی به دلیل عدم شناسایی خاطیان، بی‌نتیجه مانده‌اند.

گفتنی است دادستان کل روسیه پیشنهاد داده تا سامانه‌ای خودکار برای رهگیری آنلاین جرایم سایبری ایجاد شود. وی در ادامه گفته که رویکردهای کنونی در عملیات پلیس و تحقیقات اولیه باید برای هماهنگی با تغییرات به‌وجود آمده، روزآمد شوند.

اگرچه دادستان روسیه بر لزوم توسعه ابزارهایی ویژه برای مقابله با جرایم سایبری مرتبط با رمزارزها تاکید کرده اما کماکان وضعیت قانونی رمزارزها در روسیه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=40148
دکمه بازگشت به بالا