ایستگاه خبر

افزایش سه‌برابری کلاهبرداری‌های رمزارزی در روسیه طی نیمه نخست سال ۲۰۲۰

در نیمه نخست سال جاری میلادی، تعداد کلاهبرداری‌های رمزارزی در روسیه با رشدی نمایی همراه بوده است.

گفتنی است محققان تاکنون موفق به شناسایی ۲۳هزار سایت شده‌اند که هم‌اکنون نیز در حال کلاهبرداری از کاربران و هدف‌گرفتن قربانیان جدید هستند. بنابر مستندات ارائه‌شده از سوی کسپرسکی لبز، شمار این کلاهبرداری‌ها نسبت به بازه زمان مشابه در سال گذشته، بیش از سه‌برابر افزایش یافته است.

یکی از نمونه‌های متداول این کلاهبرداری‌ها این است که عده‌ای به کاربران پیشنهاد می‌کنند که در ازای پر کردن یک فرم نظرسنجی می‌توانند از پاداش خوبی بهره‌مند شوند؛ منتها باید برای شرکت در نظرسنجی، هزینه ورودی پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید: مخاطرات پول مجازی

در کلاهبرداری دیگری، مهاجمان به کاربران وعده می‌دهند که می‌توانند با در اختیار قرار دادن توان پردازشی رایانه‌های خود، بیش از ۲۷۵ دلار در هر ساعت، درآمد کسب کنند. این در حالی است که به‌رغم سوء‌استفاده از رایانه‌های شخصی کاربران، هیچ‌گاه پولی برای آن‌ها واریز نمی‌کنند.

یکی از معضلاتی که در این میان به نگرانی کارشناسان دامن زده است، این است که کلاهبرداران با ارائه روش پرداخت مبتنی بر کارت‌های اعتباری به کاربران، می‌توانند اطلاعات حساس بانکی آن‌ها را سرقت و سپس موجودی حساب بانکی‌شان را تخلیه کنند.

گفتنی است پیش‌تر در روز سوم ژوییه، دولت ایالات متحده، یکی از شهروندان روس‌تبار خود را به اتهام پولشویی با بیت کوین دستگیر و روانه زندان کرد.

Source

https://coiniran.com/?p=40363
دکمه بازگشت به بالا