ایستگاه خبر

آیا روسیه نیز رمز ارزها را ممنوع می‌کند؟

بر اساس گزارش ۱۶ دسامبر رویترز با استناد به «منابع بازار مالی نزدیک به بانک»، بانک مرکزی روسیه می‌خواهد سرمایه‌گذاری رمز ارزها در داخل کشور را ممنوع کند.

در ادامه این گزارش آمده است که تنظیم‌کننده‌های روسیه مدت‌هاست که این موضوع را تکرار کرده‌اند که ارزهای دیجیتال می‌توانند برای پولشویی و تأمین مالی تروریسم استفاده شوند.
رمز ارزها به‌عنوان وسیله پرداخت ممنوع شده‌اند اما در سال ۲۰۲۰ برای تجارت و سرمایه‌گذاری مجاز شدند. به نظر می‌رسد که بانک مرکزی اکنون به دنبال لغو آن است.

ممنوعیت کریپتو روسیه قریب الوقوع است؟

رویترز گزارش داد که بانک مرکزی در حال حاضر در حال مذاکره با «فعالان و کارشناسان بازار» در مورد ممنوعیت کامل است. یکی از منابع بیان کرد این ممنوعیت‌ها ممکن است برای خریدهای جدید رمز ارزی اعمال شود، اما ممکن است برای خریدهای قبلی قابل اجرا نباشد.

منبع دیگری نزدیک به بانک روسیه گفت که موضع فعلی بانک مرکزی «رد کامل» همه ارزهای دیجیتال است.

این بانک اعلام کرده است که در حال تهیه یک «گزارش مشاوره‌ای» برای به‌روزرسانی وضعیت است، اما تأیید یا تکذیب نکرد که قصد دارد تجارت و سرمایه گذاری کریپتو را ممنوع کند.

بر اساس داده‌های بانک مرکزی، حجم معاملات سالانه کریپتو در روسیه حدود ۵ میلیارد دلار است.

Ksenia Yudaeva معاون اول بانک مرکزی گفت:

وضعیت بازار در کشورهای توسعه‌یافته بیشتر و بیشتر شبیه به سیستم مالی در سایه است.

در ماه سپتامبر، بانک مرکزی روسیه شروع به تأخیر پرداخت به صرافی‌های رمز ارزی کرد. با استناد به حمایت از مصرف‌کننده، اعلام کرد که این اقدام به منظور جلوگیری از خریدهای «هیجانی» دارایی‌های دیجیتال است.

در ماه اوت، سرویس نظارت مالی فدرال روسیه شرکتی را برای توسعه ابزارهای جدید ردیابی ارزهای دیجیتال در تلاش برای مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی استخدام کرد.

تقلید از چین

به نظر می‌رسد این اقدام روسیه در سایه ممنوعیت‌های چین در سال‌های اخیر باشد. درست مانند چین، روسیه نیز در حال آزمایش CBDC خود، روبل دیجیتال است. بانک‌های مرکزی در منطقه احتمالاً تلاش‌های خود را برای لغو رمز ارزها افزایش می‌دهند زیرا ارزهای دیجیتال بسیار کنترل‌شده و متمرکز خود را عرضه می‌کنند.

بانک تایلند هم هشدارهایی را درباره رمز ارزها صادر کرده و اعلام کرده است که استفاده از آن‌ها به‌عنوان روش پرداخت ممنوع است.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۳ آذر) – آیا هولدرهای بیت کوین پشیمان شده‌اند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48799
دکمه بازگشت به بالا