ایستگاه خبر

بانک مرکزی روسیه: ارز دیجیتال ملی (CBDC) نیاز به رمزارزها را از بین می‌برد

بانک مرکزی روسیه بار دیگر به سراغ موضوع موردعلاقه‌اش -تعیین مقررات رمزارزها- رفته است و ظاهراً به انتقادهایی که از برنامه‌هایش برای صدور روبل دیجیتال و حذف نیاز مردم به رمزارزها شده بود پاسخ داده است.

الکسی گزنف (Alexei Guznov) رییس دپارتمان حقوقی بانک مرکزی اظهار داشت که ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که بانک مرکزی امیدوار است سال آینده به‌طور آزمایشی آن را راه بیندازد، می‌تواند به‌عنوان پاسخ به چالش‌هایی که توسط رمزارزها شکل گرفته باشد.

بانک مرکزی با اختلاف زیاد اصلی‌ترین مخالف رمزارزها در سیستم دولتی روسیه است و بارها به طرفداری از ممنوعیت‌های سراسری یا قانون‌گذاری برای سرکوب رمزارزها اقدام کرده است.

با این حال، گزنف پس از بیان اینکه یک سال پیش علاقه‌ای به صدور فیات دیجیتال نداشت، گفت که بانک مرکزی از همان زمان تغییر جهت داده و به رقابت با بسیاری از اقتصادهای پیشرفته و در حال توسعهٔ جهان در صدور توکن پیوسته است. اما علی‌رغم این تغییر بزرگ، بانک مرکزی روسیه از موضع مخالفت خود با رمزارزها کوتاه نمی‌آید.

اگرچه گزنف تصدیق کرد که رمزارز برای سیستم‌های پرداخت ملی و به‌طور کلی برای ثبات سیستم‌های مالی ملّی به لحاظ سرعت و نرخ پذیرش یک چالش قطعی است، اما اضافه کرد که «بدون شک مشکلی در استفاده از دارایی‌های رمزارزی به‌عنوان بخشی از سیستم وجود دارد که این مشکل عبارت است از پولشویی، قاچاق مواد مخدر و تامین مالی تروریسم.»

Source

https://coiniran.com/?p=41783
دکمه بازگشت به بالا