ایستگاه خبر

دستگیری استخراج‌گران روسی که اقدام به استخراج بیت‌کوین با برق دزدی کرده بودند

دولت روسیه موفق شده یکی از مزارع استخراج غیرقانونی بیت‌کوین را توقیف کند. گردانندگان این مزرعه توانسته‌اند با پنهان‌کاری، به‌طور رایگان از شبکه‌ی برق روسیه استفاده و زیانی معادل با ۲۰۰ هزار دلار را به این شبکه تحمیل کنند. آن‌طور که پیداست تمامی سکه‌های استخراج‌شده در این مزرعه، پیش‌تر در صرافی‌های خارجی نقد شده است.

بنابر اطلاعیه منتشر شده توسط دولت روسیه، مظنون اصلی همراه با ۹ تن از همدستانش در شهر سن پترزبورگ روسیه دستگیر شده‌اند.

وزارت کشور دولت روسیه طی اعلامیه‌ای تصریح کرده که متهان یاد شده توانسته‌اند از ۸ نقطه‌ی مختلف، تجهیزات استخراج خود را به‌طور مخفیانه به شبکه‌ی توزیع و انتقال برق روسیه متصل کنند. آن‌طور که از شواهد پیداست آن‌ها از یک سوله‌ی متروکه که پیش‌تر یک مرغداری در آن برپا بوده برای استخراج پنهانی بیت‌کوین استفاده کرده‌اند.

از مخفیگاه متهمان، ۱۵۰۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین، ده‌ها کنتور دستکاری شده و دو میلیون روبل پول نقد (معادل با ۲۵ هزار دلار) به‌دست آمده است.

اقدام پلیس روسیه برای پلمپ این مزرعه استخراج غیرقانونی، تازه‌ترین خبر از برق‌دزدی استخراج گران رمزارزهاست. پیش‌تر کارکنان راه‌آهن اوکراین نیز به اتهام اتصال غیرقانونی یکصد دستگاه استخراج به شبکه‌ی برق این شرکت، دستگیر و روانه‌ی زندان شدند. احتمالا آن‌ها خواسته‌اند از ژو ژینگهوا که پیش‌تر با نفوذ به شبکه‌ی رایانه‌ای راه‌آهن چین دست به سرقت انرژی برای استخراج بیت‌کوین زده بود، تقلید کنند. علاوه بر این‌ها شماری از فرصت‌طلبان بی‌باک اوکراینی و روسی پا را فراتر از این گذاشته‌اند و با استخراج بیت‌کوین از برق تولیدی نیروگاه‌های هسته‌ای، بازی را به سطح بالاتری کشانده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=37875
دکمه بازگشت به بالا