ایستگاه خبر

مجازات زندان برای عدم اعلام معاملات رمزارزی در روسیه

فضای رمزارز روسیه پس از تصویب مقررات حمایت از رمزارز در اوایل سال جاری، مسیر خود را برای اکتشاف ادامه می‌دهد. در آخرین اصلاحیهٔ مقررات، وزارت دارایی در حال پیگیری مجازات‌ زندان برای نگه‌دارندگان رمزارزی است که از افشای معاملات خود امتناع می‌ورزند.

وزارت دارایی اصلاحات جدیدی را در قانون رمزارز کشور پیشنهاد داد، از جمله مجازات‌های احتمالی جرایم فرار مالیاتی. همانطور که دستورالعمل‌ها نشان می‌دهد، شهروندان روسیه ممکن است برای اعلام نکردن معامله‌ای ۴۵ میلیون روبلی (۵۸۳هزار دلاری) در سال، سه سال حبس تعزیری داشته باشند. کسانی هم که معاملات ۱۵ میلیون روبلی خود را در معاملات اعلام نکرده باشند، ممکن است با شش ماه حبس تعزیری روبرو شوند.

این اصلاحیه اضافه می‌کند که شهروندان باید معاملات و مبلغ کیف پول بیش از ۶۰۰هزار روبل (۷۷۰۰ دلار) در سال را گزارش دهند. در صورت عدم این کار جریمه‌ای معادل ۵۰هزار روبل (۶۴۰ دلار) برای آن‌ها لحاظ می‌شود.

در ماه سپتامبر وزارت دارایی پیشنهاد کرد افرادی که نتوانند معاملات رمزارزی سالیانه خود را با ارزش بیش از یک میلیون روبل گزارش کنند، با سه سال زندان و کار سخت مواجه خواهند شد.

هر شخص حقوقی یا حقیقی در کشور باید درآمد سالانهٔ رمزارزی با مبلغ بیش از ۱۰۰هزار روبل را گزارش کند. عدم انجام این کار منجر به جریمهٔ ۳۰ درصدی از کل رمزارزهای نگهداری‌شده  – حداکثر تا سقف ۵۰هزار روبل می‌شود. اما این سوال همواره مطرح است که چنین قوانینی چقدر به تحریک پذیرش رمزارز در کشور روسیه کمک می‌کند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=42042
دکمه بازگشت به بالا