ایستگاه خبر

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای روسیه، طرح قانونی کردن ارزهای دیجیتال در این کشور

خبرها حاکی از این است که روسیه برای قانونی کردن بیت کوین و ارزهای دیجیتال در این ماه آماده می‌شود.

خبر فوری: بیت کوین به عنوان ارز قانونی در روسیه شناخته می‌شود.

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 9 فوریه ۲۰۲۲

روسیه از برنامه‌های خود برای ممنوعیت دارایی‌های دیجیتال تا ادغام رمز ارزها در سیستم مالی خود، چرخش ۱۸۰ درجه‌ای را در سیاست‌هایش انجام داده است. در روز سه‌شنبه، ۸ فوریه، دولت روسیه و دولت مرکزی گزارشی منتشر کردند که در آن آمده بود پیش‌نویس نظارتی ارزهای دیجیتال تا ۱۸ فوریه منتشر خواهد شد.

دولت روسیه در حال کار بر روی ترتیبی است که به موجب آن توزیع دارایی‌های دیجیتال تنها از طریق سیستم‌های بانکی یا واسطه‌های دارای مجوز انجام می‌شود. هرگونه معامله‌ای که خارج از این بخش قانونی انجام شود جرم کیفری خواهد بود. همچنین، جریمه‌های سنگینی برای پذیرش غیرقانونی رمز ارز به عنوان پرداخت وجود خواهد داشت.

یکی از مهم‌ترین اهداف سیاست ارزهای دیجیتال روسیه، ادغام دارایی‌های دیجیتال در سیستم مالی این کشور است. دولت گفت که این امر ضمن جلوگیری از استفاده از دارایی‌های دیجیتال در جرایم مالی، حقوق سرمایه‌گذاران خصوصی را تضمین می‌‌کند. با این کار، دولت روسیه همچنین به دنبال حفظ کنترل بر جریان‌های نقدی در موسسات اعتباری است.

روسیه به یک بازار رمز ارزی ۱۳ میلیارد دلاری چشم دوخته است

پیش از این، بانک مرکزی روسیه در مورد ممنوعیت کامل استفاده از دارایی‌های دیجیتالی فکر می‌کرد. با این حال، سازمان‌های دولتی روسیه با استناد به برخی فرصت‌های بالقوه در این بازار به سرعت در حال تحول، مداخله کردند.

به گفته نشریه خبری محلی RT، روسیه می‌تواند در مجموع ۱ تریلیون روبل یا ۱۳ میلیارد دلار با تنظیم و مالیات بر دارایی‌های دیجیتال جمع آوری کند. علاوه بر این، مقامات در حال بررسی هرگونه فرصت بالقوه در فضای استخراج کریپتو هستند. روسیه در حال حاضر سومین استخراج‌کننده بزرگ بیت کوین در جهان پس از ایالات متحده و قزاقستان است. دیدن جایگاه قانونی روسیه در مورد ارزهای دیجیتال با جزئیات بیشتر در این ماه جالب خواهد بود.

اوکراین در مقابل روسیه: آیا «کریپتو» کلید افزایش تنش است؟

تصمیم دولت روسیه به رسمیت شناختن کریپتو به عنوان یک کالای قانونی با توجه به تهدیدی که برای پول ملی آن روبل ایجاد می‌کند، تعجب آور است. آیا این اعلامیه بازتابی بر پذیرش بالای رمز ارز در کشور همسایه اوکراین است؟

اوکراین در واقع یکی از برترین هاب‌های کریپتو در سراسر جهان است که سالانه ارزش تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به ارزش تقریبی ۸ میلیارد دلار را دارد. طبق گزارش Chainalysis، اوکراین رتبه چهارم را در شاخص پذیرش کریپتو جهانی دارد. با توجه به مالیات کم و دسترسی به استخر‌های فناوری با پتانسیل بالا در اوکراین، این تعجب‌آور نیست.

از سوی دیگر، روسیه به وضوح این فرصت را از دست داده است. در حالی که کشور همسایه اوکراین با سهولت تجارت کریپتو سرمایه‌گذاری‌های خارجی را جذب می‌کند، روسیه به تازگی شروع به جدی گرفتن کریپتو کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۹ بهمن) – آغاز روند بازگشتی بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=49729
دکمه بازگشت به بالا