ایستگاه خبر

روسیه به طور رسمی، ممنوعیت دوساله دسترسی به تلگرام در این کشور را لغو کرد

مقامات قانون‌گذار روسیه پس از سال‌ها تلاش بی‌حاصل برای محدودسازی تلگرام در این کشور، سرانجام تصمیم به لغو ممنوعیت فعالیت این پیام‌رسان گرفتند.

بنابر اخبار منتشر شده، سرویس فدرال روسیه برای نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های فراگیر که با عنوان Roskomnadzor نیز شناخته می‌شود، به طور رسمی اعلام کرد به ممنوعیت دوساله فعالیت تلگرام در این کشور خاتمه می‌دهد.

رسکومنادور در اعلامیه‌ای به تاریخ ۱۸ ژوئن تصریح کرده که این نهاد قانونی در توافق با دادستان کل روسیه، با حذف محدودیت‌های دسترسی به پیام‌رسان تلگرام موافقت می‌کند.

گفتنی است رسکومنادور از تمایل پاول دورف، مدیر اجرایی تلگرام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی قدردانی کرده است. تقدیر این نهاد ناظر از دورف، ظاهر به اظهارات اخیر او بازمی‌گردد که طی آن گفته بود تیم تلگرام ضمن احترام به حریم شخصی کاربران، به شدت با فعالیت‌های مرتبط با تروریسم و افراط‌گرایی در این پیام‌رسان مقابله خواهد کرد.

مدیرعامل تلگرام پیش‌تر در ۴ ژوئن طی پستی تلگرامی نوشته بود که این پیام‌رسان، هرماهه از انتشار هزاران بیانیه عمومی مروج خشونت، جلوگیری به عمل می‌آورد.

Source

https://coiniran.com/?p=39539
دکمه بازگشت به بالا