ایستگاه خبر

روسیه تراکنش‌های رمز ارز را کنترل خواهد نمود

Herman Neglyad، معاون نهاد مبارزه با پول‌شویی روسیه (Rosfinmonitoring)، بیان داشت سازمان تحت مدیریت وی تمامی تراکنش‌های رمز ارز به ارزهای فیات را کنترل خواهد کرد. او این سخنان را در نشست اخیر کمیته‌ی دومای دولتی (State Duma) با محوریت بازارهای مالی اظهار نمود.

بانک‌های روسیه همکاری خود را آغاز نموده‌اند

طبق گزارشات سایت خبری روسی Regnum، نهاد مبارزه با پول‌شویی همکاری خود را با بانک‌های این کشور آغاز نموده است. Neglyad گفت: «درحال حاضر توجه بانک‌ها به تراکنش‌های مبادله‌ی رمز ارز با ارزهای فیات معطوف گشته است. به این معنا که با مشاهده‌ی تراکنش‌هایی از این قبیل، ارزیابی مالی آنها را رصد و به اطلاع ما می‌رسانند.»

این مقام رسمی نهاد مبارزه با پول‌شویی در ادامه‌ی سخنانش افزود، سازمان تحت مدیریت وی با همکاری بانک مرکزی روسیه موفق به معرفی یک کد شاخص جهت تشخیص تراکنش‌های مشکوک شده‌اند تا موسسات مالی سنتی را از این مساله آگاه نمایند.

این تصمیم در پی ابراز نگرانی اخیر رییس جمهور روسیه آقای پوتین پیرامون انتقال غیرقانونی رمز ارزها به داخل این کشور اتخاذ شده است. آقای پوتین دلیل سخت‌گیری‌های اخیر روسیه را استفاده‌ی فزاینده‌ی مجرمان از دارایی‌های دیجیتال عنوان نمود.

تلاش روسیه برای نظارت بر رمز ارزها

چالش روسیه در چند سال گذشته نحوه‌ی تنظیم مقررات نظارتی بر رمز ارزها در کشورش بوده است. از این رو در سپتامبر سال ۲۰۲۰، مجازات‌های سنگینی برای اشخاصی در نظر گرفته‌ شد که دارایی‌های کریپتوی آنان از حد مشخصی بیشتر بوده و حاضر به افشای آن نبودند. در فوریه‌ی سال جاری نیز لایحه‌ای با محوریت به رسمیت شناختن رمز ارزها به‌عنوان دارایی در پارلمان این کشور تدوین شده است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

Source

https://coiniran.com/?p=44834
دکمه بازگشت به بالا