ایستگاه خبر

روسیه دستور ایجاد خدمات برای نظارت بر معاملات رمز ارز را صادر کرد

روسیه با رصد برنامه‌ریزی‌شده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی، چارچوب قانونی رمز ارز خود را افزایش می‌دهد.

آژانس نظارت مالی کشور، Rosfinmonitoring، سیستمی را ایجاد کرده است که هدف آن ردیابی و تجزیه و تحلیل رفتار سرمایه‌گذاران رمز ارز است. این سیستم همچنین به طور بالقوه کاربران رمز ارز را شناسایی می‌کند.

گفته می شود که یک شرکت تابعه Sberbank در حال ایجاد سرویس ردیابی است. قابل توجه، Sberbank پیشروترین شرکت خدمات بانکی و مالی کشور است.

بر اساس این مناقصه، این سرویس ردیابی اطلاعات بیشتری در مورد ارزش کیف‌پول ارزهای دیجیتال در کنار ارائه اطلاعات در مورد تمایلات سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

یکی از اهداف ردیابی ایجاد پایگاه داده کیف‌پول‌های رمز ارز مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی و تأمین مالی تروریسم است.

جالب اینجاست که ردیابی کاربران رمز ارز با توجه به ماهیت ناشناس رمز ارزها ممکن است چالشی ایجاد کند. اگرچه دارندگان ارزهای کریپتو مانند بیت کوین قابل ردیابی هستند، اما ردیابی دیگر دارایی های دیجیتالی با محوریت حریم خصوصی مانند Monero تقریباً غیرممکن است.

اخیراً، بیشتر حوزه‌های قضایی بر ایجاد یک چارچوب نظارتی رمز ارزی تمرکز کرده‌اند.

افزایش قوانین کریپتو در روسیه

علاوه بر این، پیشنهاد روسیه به لیست فزاینده قوانین قانونی رمز ارزهای این کشور می‌افزاید. سال گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور قانون جدیدی را تصویب کرد که به روس‌ها امکان خرید و فروش رمز ارزها را می‌داد. بر اساس این قانون، مشاغل از پذیرش رمز ارزها به‌عنوان یک روش پرداخت ممنوع است.

علاوه بر این، بانک مرکزی روسیه (CBR) اخیراً از صرافی‌ها خواسته است تا محصولات مرتبط با رمز ارزها را به سرمایه‌گذاران عرضه نکنند.

طبق CBR، محصولات رمز ارز به دلیل نوسانات زیاد، مسائل مربوط به قیمت‌گذاری، نقدینگی محدود، عدم شفافیت و مقررات نامشخص همچنان در خطر هستند.

CBR می‌گوید: «مدیران نباید این دارایی‌ها را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک قرار دهند و به کارگزاران و معتمدان توصیه می‌شود از ارائه شبه مشتقه با چنین دارایی‌های اساسی به سرمایه‌گذارانی که واجد شرایط نیستند خودداری کنند.»

این بانک خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال برای افرادی که تجربه ندارند مناسب نیست.

 

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

 

Source

https://coiniran.com/?p=46915
دکمه بازگشت به بالا