ایستگاه خبر

یکی از سرمایه‌گذاران حوزه‌ی رمزارزها: چین و روسیه می‌خواهند مانع از دسترسی شهروندان خود به بیت کوین شوند

ماریوس لندمن، معامله‌گر و مدیر صندوق سرمایه‌گذاری فعال در حوزه‌ی رمزارزها می‌گوید چین و همسایه‌اش روسیه که هم از نظر مرزهای جغرافیایی و هم برخورداری از یک نظام سیاسی اقتدارگرا با هم مشترک‌اند، به‌تازگی درصدد مسدودسازی هرگونه محتوای مرتبط با بیت کوین برآمده‌اند.

لندمن بر این باور است که دولت‌های این کشورها می‌خواهند دست شهروندانشان را از بیت کوین دور کنند و ملت خود را فقیر نگه دارند.

گفتنی است وب‌سایت صندوق سرمایه‌گذاری لندمن در کشورهای چین و روسیه مسدود شده و این پیشامد، واکنش خشمگینانه‌ی لندمن را در پی داشته است.

وی در توییتر در واکنش به این اتفاق نوشته است که هرگاه شرکت متبوعش می‌خواهد امکان عضویت مبتنی بر پرداخت بیت کوین را در وب‌سایت خود فعال کند، دولت چین، آن را مسدود می‌کند.

لندمن می‌گوید شرکت وی، هیچ کدام از قوانین کشورهای یادشده را نقض نکرده است. وی افزوده است که چین مانع از دسترسی به چنین وب‌سایت‌هایی می‌شود چون نمی‌خواهد مردم چین ثروتمند شوند.

در روسیه نیز اتفاق مشابهی برای وب‌سایت صندوق سرمایه‌گذاری لندمن رخ داده و دولت این کشور، دسترسی شهروندان روس را به وب‌سایت این شرکت، مسدود کرده است.

گفتنی است به‌تازگی اطلاعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد یک پارلمان محلی در روسیه برای استفاده غیرقانونی از بیت کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتال، مجازات ۷ سال زندان را تصویب کرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=39174
دکمه بازگشت به بالا