ایستگاه خبر

برنده‌ی نوبل اقتصاد روایت پرطرفدار موجود در مورد بیت‌کوین را زیر سوال برد

نوریل روبینی، اقتصاددان برنده جایزه نوبل، با انتشار یک توئیت درباره کاهش ۸ درصدی پرچمدار رمزارزها، نمک بر زخم سرمایه‌گذاران بیت‌کوین پاشید. او در توییت خود با اشاره به این کاهش اعلام کرد که بیت‌کوین جزو دارایی‌های ریسک‌پذیر و پرخطر به حساب می‌آید.
این موضوع که بیت‌کوین عملکرد بدتری نسبت به سهام جهانی داشته است، روایت محبوب موجود که بیت‌کوین را یک دارایی امن در هنگام بحران‌های اقتصادی می‌داند، زیر سؤال می‌برد. نوریل روبینی در توئیتش مدعی شده است، اینکه کاهش ارزش بیت‌کوین از کاهش ارزش سهام جهانی بیشتر بوده، شاهدی دیگر بر این مدعاست که بیت‌کوین در دوره‌های بحرانی، پرخطرتر از دیگر دارایی‌های موجود است.

توئیت نوریل روبینی - کوین ایران

بیت‌کوین به زیر ۸۰۰۰ دلار لغزید

همانطور که تمام خبرگزاری‌ها گزارش کرده‌اند، بیت‌کوین در ۸ مارس (۱۸ اسفند) ضربه سختی خورد. این کاهش قیمت به کلاهبرداران PlusToken نسبت داده شد. گفته می‌شود آن‌ها مقداری سکه‌ی مسروقه را وارد بازار آزاد کرده‌اند.

پس از ورود به این گرداب مرگبار، ارزش پیشروترین رمزارز به پایین‌تر از ۸۰۰۰ دلار سقوط کرد و به کمترین نرخ روزانه خود یعنی ۷،۶۸۹ دلار رسید. طرفداران بیت‌کوین همیشه اعتقاد داشتند که اولین رمزارز در طول بحران اقتصادی بعدی رونق خواهد گرفت. همانطور که وایت‌پیپر بیت‌کوین درست در دورانی منتشر شد که بانک برادارن لومان در آمریکا دچار ورشکستگی شده بود.

پس از آنکه عربستان سعودی اظهار کرد که تولید روزانه خود را به بیش از ۱۰ میلیون بشکه افزایش خواهد داد، قیمت نفت بیش از ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.
این اخبار بازارهای جهانی سهام را که به دلیل شیوع کرونا ویروس آسیب‌پذیر شده، متلاشی کرده است. در اقدامی بی‌سابقه، معاملات آتی سهام ایالات متحده نیز پس از کاهش بیش از پنج درصد، موقتاً متوقف شدند.

Source

https://coiniran.com/?p=37429
دکمه بازگشت به بالا