ایستگاه خبر

نوریل روبینی از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش جزئی یاد کرد

در آنچه می‌توان آن را پیشرفتی شگفت‌آور خواند، پروفسور نوریل روبینی ، که در میان جامعه‌ رمزارز به واسطه تفکرات و نظریات سخت و صلبش در رابطه با بیت کوین با نام Dr. Doom شناخته می‌شود، موضعش را نسبت به این حوزه نرم‌تر کرده است.

در مصاحبه اخیرش، روبینی گفته است که بیت کوین را می‌توان ذخیره ارزش دانست، گرچه جزئی، زیرا به راحتی نمی‌توان مانند سایر آلتکوین‌ها ارزش آن را کم کرد.

این شاید یک ذخیره ارزش نسبی باشد، زیرا، برخلاف هزاران چیز دیگر که من آن را شیت‌کوین می‌نامم، نمی‌توان به راحتی آن را نادیده گرفت زیرا حداقل یک الگوریتم وجود دارد که تصمیم می‌گیرد چه مقدار از عرضه بیت کوین با گذشت زمان افزایش یابد. برای بقیه آنها هرج‌ومرج برقرار است، و آنها سریعتر از آنچه فدرال رزرو انجام می‌دهد بی ارزش می‌شوند.

این اظهار نظرات جالب است زیرا به تازگی، روبینی گفته بود که بیت کوین قرار است در «موزه‌‌های سکه های ناموفق» با سایر ارزهای دیجیتال دیگر رقابت کند، و از اقدامات PayPal برای پشتیبانی از رمزارزهایی مانند بیت کوین و Litecoin نیز انتقاد کرده بود.

تأیید ارزش بیت کوین در این زمینه وضعیتی را نشان می‌دهد که این رمزارز در اواخر سال به دست آورده است. مطمئناً، نگرش ادغام PayPal و همچنین سایر موسسات بزرگ مانند MicroStrategy ،Square Crypto و دیگران در این امر مؤثر بوده است.

در حقیقت ، طبق گزارشی که مدیر عامل Grayscale ،Michael Sonnenshein به اشتراک گذاشته است، جریان Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC) بسیار بیشتر از جریان ETFهای طلایی بوده است. جالب‌تر این که این یافته‌ها تز گزارش JP Morgan Chase، یکی از بزرگترین بانک‌های ایالات متحده جمع آوری شده است.

همانطور که گفته شد ، روبینی همچنان در مورد آینده این دارایی تردید دارد، زیرا نوریل روبینی ادعا می‌کند که مقیاس‌پذیر نیست و معرفی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صنعت رمزارز را از بین خواهد برد.

روبینی خاطرنشان کرد که با استفاده از CBDC، هر شخصی می‌تواند از حساب کاربری در بانک مرکزی برای انجام پرداخت‌هایش استفاده کند. وی گفت که این می‌تواند آغاز یک «انقلاب بزرگ» باشد.

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=41921
دکمه بازگشت به بالا