ایستگاه خبر

بازگشایی پُل رونین سه ماه پس از هک ۶۰۰ میلیون دلاری!

شبکه‌ی رونین (Ronin Network)، بستر اصلی بازی درآمدزای اکسی اینفینیتی، تاریخ بازگشایی پُل خود را اعلام کرد. پُل رونین سه ماه گذشته در جریان هکی که ازسوی گروه سایبری لازاروس رخ داد بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های خود را ازدست داد.

پُل رونین ۲۸ ژوئن (۷ تیر) بازگشایی خواهد شد

شبکه‌ی Ronin در یک توئیت تاریخِ رسمی فعالیتِ مجدد این پُل را اعلام و اظهار داشت که با تلاش بی‌وقفه‌ی تیم مهندسین، این پُل مجددا در ۲۸ ژوئن (۷ تیر) آعاز به کار خواهد کرد. شبکه‌ی رونین همچنین یادآور شد دارایی قفل‌شده‌ی کاربرانی که در این مدت از دسترس خارج شده بود پس از بازگشایی به آن‌ها بازپرداخت خواهد شد.

بازگشایی پُل رونین سه ماه پس از هک 600 میلیون دلاری!

توسعه‌دهندگان رونین اظهار داشتند که فرآیند فوق شامل یک هارد فورک مهم خواهد بود و اعتبارسنج‌ها ملزم به به‌روزرسانی نرم‌افزارهای خود می‌باشند. سایر کاربران نیز لازم است تا طبق اطلاعات ارائه‌ شده نودهای خود را ارتقا دهند.

بهبود امنیت

رونین پس از اینکه در ماه مارس (اسفند) با هک گسترده‌ی گروه لازاروس روبه‌رو شد وعده داد تا با همکاری با شرکت‌های معتبری همچون CrowdStrike و Polaris Infosec سطح امنیت شبکه‌ی خود را بهبود بخشد.

Sky Mavis، شرکت ویتنامی سازنده‌ی بلاک‌چین Ronin، یادآور شد که تا پایان ماه جاری قصد افزایش تعداد نودهای اعتبارسنج‌ خود را به ۲۱ عدد داشته که این رقم قرار است در بلندمدت به بیش از ۱۰۰ عدد برسد. شبکه‌ی رونین درحال حاضر دارای ۱۱ اعتبارسنج فعال از قبیل Animoca Brands و Stable Nodes است و انتظار می‌رود Delphi و Dialectic نیز به‌ زودی به آن ملحق شوند.

این پُل جدیدِ پروژه‌ی Ronin در هفته‌ی پیش حسابرسی‌های مربوط به دو شرکت برجسته‌ی امنیت بلاک‌چین Verichains و Certik را با موفقیت پشت سر گذاشت.

پیشنهاد مطالعه: گیم فای (GameFi) چیست؟ چگونه از بازی‌های Play to Earn کسب درآمد کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=57380
دکمه بازگشت به بالا