ایستگاه خبر

هکرهای رونین 625 میلیون دلار دارایی‌های مسروقه را به شبکۀ بیت‌کوین انتقال دادند

براساس یافته‌های جدید ₿liteZero، محقق و توسعه‌دهندۀ بلاک‌چین، هکرهای پُل رونین 625 میلیون دلار دارایی مسروقه را از شبکۀ اتریوم به بیت‌کوین انتقال دادند.

در کوین ایران خواندیم که پُل رونین (Ronin) که متعلق به بازی اکسی اینفینیتی بود در ماه مارس (اسفند 1400) آسیب دید و هکرها 625 میلیون دلار وجوه سرقتی در قالب توکن‌های USDC و ETH را به میکسر تورنادو کش منتقل و رهگیری آن‌ها را غیرممکن ساختند.

₿liteZero پس از رهگیری‌های مربوطه متوجه شد که هکرها تمام دارایی‌های مسروقه را به کمک پُل‌های شبکه، چند صرافی و میکسرهای ChipMixer و Blender به پروتکل بیت‌کوین انتقال داده‌اند.

استفاده از صرافی‌های متمرکز

این محقق بلاک‌چین خاطرنشان کرد که هکرها پس از استفاده از تورنادو کش 20.7 میلیون دلار از وجوه را به صرافی‌های متمرکز متعددی ازقبیل بایننس، Huobi و FTX فرستاده و سپس باقی‌ماندۀ ‌آن‌ها را به میکسر کره شمالی Blender منتقل کردند.

خزانه‌داری ایالات متحده در ماه می (اردیبهشت) تمام آدرس‌های مرتبط با میکسر Blender را به دلیل کمک به هکرها در پول‌شویی 20.5 میلیون دلار از دارایی‌های پُل رونین تحریم کرد.

انتقال دارایی‌های سرقتی به شبکۀ بیت‌کوین

هکرها در مرحلۀ آخر باقی‌ماندۀ دارایی‌ها را به کمک صرافی 1inch یا Uniswap به renBTC تبدیل کردند. renBTC به بیت‌کوین‌های رپد شده با استاندارد ERC-20 در شبکۀ اتریوم گفته می‌شود که قابلیت انتقال ارزش بین بلاک‌چین‌های مختلف را فراهم می‌سازند.

هکرهای رونین 625 میلیون دلار دارایی‌های مسروقه را به شبکۀ بیت‌کوین انتقال دادند

₿liteZero در آخرین رشته توئیت خود گفت که درحال حاضر درحال تحقیق و بررسی هکرها درخصوص اقدامات آتی آن‌ها است، با این‌حال گمان می‌رود که موضوع بسیار پیچیده‌تر از یافته‌های فعلی باشد.

پیشنهاد مطالعه: میکسر ارز دیجیتال چیست؟ + معرفی بهترین میکسرهای بیت کوین

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا