ایستگاه خبر

راجر ور مدعی است کارمزد هزار دلاری برای انجام تراکنش روی شبکه‌ی بیت کوین پرداخته است

راجر ور، طرفدار سرسخت بیت کوین کش (BCH)، ادعا کرده که در چندین نوبت، هزاران دلار کارمزد برای انجام تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین پرداخت کرده است.

وی در ویدئویی که به تازگی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر شده، می‌گوید:

من تنها برای انجام یک تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین، نزدیک به هزار دلار کارمزد پرداخت کردم.

زنجیره‌ی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به دو شاخه‌ی بیت کوین کر (Bitcoin Core) و بیت کوین کش منشعب و باعث شد میان طرفداران بیت کوین، دودستگی ایجاد شود.

آن دسته از کسانی که به دنبال بلوک‌ها با اندازه‌ها بزرگتر و گنجایش بیشتر بودند تا امکان انجام سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر تراکنش‌ها فراهم شود، در جبهه‌ی بیت کوین کش قرار گرفتند و عده‌ای دیگر که خواهان حفظ اندازه‌ی بلوک‌ها بودند، پشت بیت کوین (BTC)‌ ایستادند.

گفتنی است جامعه‌ی کاربری بیت کوین کش حتی در سال ۲۰۲۸ نیز شاهد وقوع یک انشعاب بود و BCH به دو ‌شاخه‌ی بیت کوین کش و BSV تقسیم شد.

راجر ور که چهره‌ای شناخته‌شده در جامعه‌ی کاربری رمرزارزهاست، بارها میزان کارمزد و کاربست‌پذیری بیت کوین را آماج انتقادات خود قرار داده و بارها گفته که بیت کوین، بیش از اندازه کند و گران است و مقیاس‌پذیری آن با دشواری‌های بسیاری همراه خواهد بود.

پیش‌تر در تاریخ ۷ آوریل، کاربری در وب‌سایت ردیت با نام Braclayrab نوشته بود که اگر تمامی کاربران بیت کوین بخواهند سکه‌های خود را جابه‌جا کنند، ۱۶۵ روز زمان لازم است.

Source

https://coiniran.com/?p=38308
دکمه بازگشت به بالا