ایستگاه خبر

SEC عرضه‌ی اولیه‌ی سهام Robinhood را به تعویق انداخت

عرضه‌ی اولیه‌ی سهام (IPO) پلتفرم مبادلاتی Robinhood به‌دلیل بررسی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به تعویق افتاده است. SEC علت این تصمیم خود را فعالیت‌های این شرکت در حوزه‌ی رمز ارزها عنوان نموده است.

Robinhood سهام خود را در ماه ژوئن عرضه می‌کند

Robinhood در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده و به سرعت توانسته است با بیش از ۲۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت در اواخر سال ۲۰۲۰، به یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های مبادلاتی بدل گردد. این شرکت اخیرا خدمات رمز ارز را نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد که موجب محبوبیت‌ شدید آن طی ماه‌های گذشته شده است.

اما فعالیت‌های Robinhood در حوزه‌ی کریپتو برای آن مشکل‌ساز شده است. طبق گرازش‌های موجود، سازمان SEC با مقامات این شرکت درخصوص گسترش کسب و کارهای دیجیتالی آنها تماس برقرار کرده است. همزمان با مذاکرات Robinhood با SEC و سازمان‌های نظارتی دیگر، عرضه‌ی اولیه‌ی سهام این شرکت به ماه ژوئن موکول شده است.

نهادهای اجرای قانون آمریکا بتازگی تصمیمات شدیدتری در خصوص چارچوب قانونی دارایی‌های دیجیتال اتخاذ نموده که تاثیر آن را بر Robinhood می‌توان مشاهده کرد.

اما این نخستین باری نیست که برنامه‌های شرکت Robinhood دچار وقفه گشته است. چندی پیش شرکت بزرگ GameStop پرونده‌ی جنجالی‌ای برای Robinhood رقم زد که هدفش تاخیر عرضه‌ی سهام اولیه‌ی آن بوده است.

کاربران رمز ارز Robinhood درحال افزایش است

این شرکت کالیفرنیایی طی دو سال پیش با استقبال گسترده‌ی کاربران کریپتو مواجه شده است. افزایش شدید قیمت دلار در بازار موجب استقبال سرمایه‌گذاران کوچک از پلتفرم‌های معاملاتی با کارمزد نزدیک به صفر شده است، بنابراین Robinhood توانسته است از این شرایط بهره‌ی خوبی برده و کاربرانش را گسترش دهد.

براساس گزارش سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱، میزان معاملات رمز ارز این پلتفرم در مقایسه با سه ماه آخر سال ۲۰۲۰ با افزایش ۴۵۰ درصدی همراه بوده است. Robinhood برای مدیریت حجم داده‌های ورودی تیم دارایی دیجیتال خود را سه برابر کرده است. لازم به ذکر است که طی دو ماه اول سال جاری این شرکت موفق به جذب ۶ میلیون کاربر جدید در حوزه‌ی رمز ارزها گشته است.

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

Source

https://coiniran.com/?p=46219
دکمه بازگشت به بالا