ایستگاه خبر

رابین هود بالاخره دست از داروغه بازی برداشت!

هم اکنون کاربران یکی از برنامه های خرید و فروش معروف یعنی رابین هود تنها می‌توانند با حساب های خود در این برنامه خرید و فروش کنند.

این برنامه‌ی خرید و فروش آنلاین اعلام کرده است که در حال برنامه ریزی برای فعال کردن واریز و برداشت رمز ارزها داخل کیف پول مخصوصش است که شامل دوج کوین نیز می‌شود.

چهارشنبه حساب توییتری این برنامه در توییتی اظهار کرد که قصد جدی دارد تا کاربردهای بیشتری را برای کاربران خود فعال کند. با این حال اطلاعات بیشتری از زمان رخ دادن این اتفاق در دست نیست. با توجه به صفحه‌ی حمایت موجود در برنامه، هم‌اکنون معامله‌گران تنها می‌توانند به خرید و فروش رمز ارزها در این برنامه بپردازند.

این توییت تنها یک ساعت پیش از مقاله‌ی چاپ شده توسط بلومبرگ که رابین هود را متهم به داشتن بزرگترین کیف پول دوج‌ کوین در جهان می‌کرد، منتشر شد. رابین هود با این توییت در دفاع از خود اظهار کرد که در حال حاضر بر روی هیچ رمز ارزی سرمایه گذاری نکرده و مشتری هیچ رمز ارزی نیز نبوده است.

این برنامه‌ی شناخته شده ماه اخیر تحت حملات شدیدی از سوی کاربران قرار گرفت که به دنبال محدود کردن توانایی کاربران برای خرید رمز ارزها (مانند سهام شرکت GameStop) و برخی بی‌ثباتی‌های امنیتی بود.

رابین هود اذعان کرده بود که دلیل اصلی این کار وضعیت خاص بازار بوده، در حالی که بعدا بیان کرد دلیل اصلی اینکار این بوده که جلوی حجم عظیم کارمزد تراکنشات را بگیرد زیرا پرداخت آن، خارج از توان این شرکت بوده است!

این شرکت در طول این دوره‌ی بی‌ثباتی بازار مبلغ ۳.۴ میلیارد دلار بودجه اضطراری دریافت کرده است.

تصمیم این برنامه در رابطه با ایجاد محدودیت در قدرت خرید فوری رمز ارزها؛ برای کاربران به این معنا بود که مجبور هستند از ارزهایی که قبلا داشته‌اند خرید انجام دهند و نمی‌توانند خرید جدیدی را انجام دهند.

مدیرعامل این برنامه Vlad Tenev سه شنبه باید برای پاسخگویی راجع به اتفاقات پامپ سهام GameStop به کنگره برود. این پامپ توسط گروه معروف شبکه ردیت به نام r/WallStreetBets راه افتاده بود.

Tenev در مقدمه دفاعیه خود بیان کرده است که او شرکتش قابلیت‌هایی را ارائه کرده‌اند که باعث ایجاد موقعیت برای سرمایه‌گذارانی شده است که قبلا هیچگاه به بازار سرمایه دسترسی نداشته‌اند.

 

source

https://coiniran.com/?p=43873
دکمه بازگشت به بالا