ایستگاه خبر

سخنان مدیران رابین هود و Reddit درباره GameStop

جلسه پاسخگویی مدیران Reddit و رابین‌هود به کنگره پیرامون مسائل فروش سهام شرکت GameStop روز جمعه برگزار شد.

کمیته خدمات مالی آمریکا امروز جلسه‌ای را برای پاسخگویی مدیران این دو شرکت پیرامون فرش کوتاه مدت سهام شرکت GameStop برگزار کرد و مدیران این دو شرکت به همراه یکی از معامله‌گران مستقل به نام Keith Gill در این جلسه به سوالات پاسخ دادند.

ماه قبل بود که سهام شرکت GameStop (GME) با فروش بی‌سابقه‌ای همراه شد که از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی شده بود.

مدیر Reddit‌: این فعالیت کاملا قانونی بوده است

در ژانویه کاربران فضای مجازی در گروه‌های Reddit مانند WallStreetBets فعالیت معاملاتی خود را بر روی خرید کوتاه مدت سهام شرکت GameStop (GME)‌ برنامه ریزی کردند تا بتوانند سود خوبی را ببرند.

در طول این جلسه مدیر Reddit آقای Steve Huffman بر این موضوع پافشاری می‌کرد که گروه WallStreetBets فعالیت کاملا قانونی داشته است و حمایت از کار به وسیله‌ی کمپین‌های هواداری نیز امری طبیعی بوده است.

او در متن از پیش‌ آماده‌ شده‌ی خود بیان کرد: با افزایش توجه نسبت به این موضوع، WallStreetBets با موج عظیمی از کاربران جدید رو به رو شد که این امر کاملا قابل پیش‌بینی بود.

او در ادامه اضافه کرد که Reddit با بررسی و تحلیل فعالیت‌ها، متوجه شدند که ربات‌ها و آژانس‌های خارجی نقشی در این کار نداشته‌اند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که این فعالیت در چارچوب قوانین و سیاست‌های شبکه بوده است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

Gill: من بازار را تحت تاثیر قرار نداده‌ام.

معامله‌گر مستقل Keith Gill که با نام مستعار (Roaring kitty) شناخته می‌شود نیز در این جلسه، پاسخگوی سوالات بود.

Gill به عنوان مسئول جلب توجه نسبت به سهام شرکت GameStop در سال ۲۰۱۹ از طریق شبکه Reddit و YouTube بود که بعد از مشاهده‌ی سهام به زیر قیمت بودن آن پی برد.

او بر این موضوع اصرار داشت که او دیگران را ترغیب به خرید GME نکرده است و همچنین تنها به اطلاعات عمومی درباره این سهام دسترسی داشته است.

او اضافه کرد که همیشه دیدگاه‌های سرمایه‌گذاری خود را در شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک می‌گذارد تا به آن‌ها آموزش دهد و نظرات دیگران را بشنود.

وی افزود: این فکر که من از فضای مجازی استفاده کردم تا با تبلیغ سهام شرکت GameStop‌ به سرمایه‌گذاران بی‌خبر سود ببرم کاملا بی‌اساس است.

او همچنین برای این گفته‌ی خود به میزان بازدید بسیار پایین افراد نسبت به حساب‌های در اواخر سال ۲۰۲۰ نیز اشاره کرد.

نظرات مدیر رابین هود

ماه گذشته رابین هود به فعالیت عظیم حول شرکت GameStop، با محدود کردن کاربران خودش در امر معامله، پاسخ داد.

در طول جلسه، مدیر این برنامه Vlad Tenev اعتراف کرد که تصمیم رابین هود برای محدود کردن کاربرانش پاسخی به رشد سریع نیاز به گرو گرفتن و واریز پول بود.

او این ادعا که برخی معتقدند این کار در پاسخ به فشار از سمت سرمایه داران بوده است، را رد کرد.

Tenev افزود: مسئولین امنیتی رابین هود محدودیت را وضع کردند تا به نیاز سریع برای پخش شدن واریزی‌ها پاسخ دهند. نه اینکه به سرمایه داران کمک کنند. ما با سرمایه داران کاری نداریم!

او همچنین با سرمایه گذارانی که از این سیاست رابین هود عصبانی شده بودند همدردی کرده ولی گفت که اگر این کار صورت نمی‌گرفت اتفاقات بعدی فاجعه‌بار تر می‌بود.

او بیان کرد: ما نمی‌خواهیم که به مشتریان خود چنین تجربیاتی را تحمیل کنیم، مگر اینکه راه دیگری نداشته باشیم.

درباره این اتفاق، اینجا بیشتر بخوانید

ریزش؟ مشخص نیست

اتفاقات پیرامون مسائل بحث برانگیز شرکت GameStop هم‌اکنون برای هفته‌هاست که در جریان است. جلسه روز جمعه نیز نشان داد که تنظیم کنندگان می‌خواهند رابین‌هود را به دقت بررسی کنند؛ اگرچه هنوز مشخص نیست که چه مجازاتی را برای آن‌ها تعیین خواهند کرد، البته اگر مجازاتی در کار باشد!

این خبر کاملا در ارتباط با بخش رمز ارزهاست چون اتفاقات مشابه‌ای نیز برای Dogecoin‌ رخ داد که رابین هود باز هم کاربرانش را نسبت به معامله رمز ارزها محدود کرد.

جلسه‌ی روز جمعه در رابطه با رمز ارزها نبود، ولی توانایی رابین هود برای تعلیق معاملات کاملا وابسته به سرمایه گذاران رمز ارز و معامله‌گران سهام خواهد بود.

در اخبار مشابه، رابین هود از برنامه‌ی خود برای معرفی واریز و برداشت رمز ارزها خبر داد، که باعث ایجاد صف‌های طولانی از شکایات نسبت به سیاست محدود کردن رمز ارزهای این شرکت شد.

source

https://coiniran.com/?p=43911
دکمه بازگشت به بالا