ایستگاه خبر

محبوبیت دوج‌کوین همزمان با عرضه‌ی اولیه‌ی سهام Robinhood

پلتفرم بورس و رمز ارز Robinhood با ثبت فرم S-1 آمادگی خود را برای عرضه‌ی اولیه‌ی سهام (IPO) اعلام کرده است. فرم S-1 نوعی سند درخواست IPO نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا است.

نگاهی به جزئیات عرضه‌ی اولیه‌ی سهام Robinhood

این پلتفرم در نخستین فروش IPO خود می‌خواهد ۱۰۰ میلیون دلار بودجه‌ جمع‌آوری نماید. با این‌حال این مبلغ ممکن است دستخوش تغییراتی در آینده شود. سهام این پلتفرم در بورس نزدک تحت‌عنوان «HOOD» عرضه شده و حدودا ۲۰ تا ۳۵ درصد از آن در دسترس کسب و کارهای کوچک و خرده‌فروشان قرار خواهد گرفت.

بانک‌های مختلفی نقش متعهد خرید اوراق بهادار این سهام را برعهده گرفته‌اند، از جمله: Goldman Sachs, Citigroup, Barclays ,JPMorgan و Wells Fargo.

با آنکه تاکنون تاریخ دقیقی از سوی Robinhood برای این IPO درنظر گرفته نشده است، اما باتوجه به خبری که پیش‌تر خواندیم انتظار می‌رود که این رویداد به‌دلیل بررسی‌های SEC به تعویق بیافتد.

Robinhood تنها شرکت حوزه‌ی رمز ارزها نیست که تصمیم به عرضه‌ی عمومی سهام خود گرفته است. صرافی بزرگ و متعبر Coinbase نیز در ماه آوریل سهام خود را در بورس نزدک عرضه کرد و صرافی کرکن (Kraken) نیز قصد دارد در سال ۲۰۲۲ به این جمع بپیوندد.

مروری بر عملکرد مالی Robinhood

در سند S-1 جزئیات چندین فعالیت‌ مالی اخیر رابین‌هود به‌چشم می‌خورد. درآمد خالص این شرکت در سال ۲۰۲۰ از راه خدمات ارائه‌ شده به مشتریان بالغ بر ۷.۴۵ میلیون دلار بوده است. باتوجه به اینکه این شرکت در سال ۲۰۱۹ متحمل یک ضرر ۱۰۶.۶ میلیون دلاری شد، کسب سود ۹۵۹ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ رقم چشمگیری محسوب می‌گردد.

محبوبیت دوج‌کوین همزمان با عرضه‌ی اولیه‌ی سهام Robinhood

درپی فشار مواضع استقراضی Gamestop درسه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۱، پلتفرم Robinhood حدودا ۱.۴ میلیارد دلار از دارایی‌های خود را از دست داد. این اتفاق باعث شد تا سرمایه‌گذاران خرد برای کسب سود بیشتر دارایی‌های خود را به بورس‌ها و رمز ارزهای مشخصی اختصاص دهند. فشار مواضع استقراضی (short squeeze‎) زمانی رخ می‌دهد که به دلایل فنی دخیل در بازار، و نه اصول بنیادین، افزایش سریعی در قیمت یک سهام رخ دهد.

رویکرد Robinhood به محبوبیت دوج‌کوین

در سند S-1 به نقش مهم رمز ارزها در حجم معاملات پلتفرم رابین‌هود اشاره شده است. طبق داده‌های ارائه شده، ۱۷ درصد از فعالیت سال ۲۰۲۱ این پلتفرم مبتنی بر بازار کریپتو بوده است. بر این اساس، نزدیک به یک سوم درآمد سال جاری Robinhood از رمز ارزها به دوج‌کوین اختصاص یافته است.

پس از فشار مواضع استقراضی Gamestop در اوایل سال ۲۰۲۱، رابین‌هود تجارت دوج‌کوین را موقتا در پلتفرم خود متوقف نمود. درحال حاضر به‌نظر می‌رسد که دوج‌کوین حباب قیمتی خود را شکسته و با افت ۲۵ درصدی در ماه پیش نسبتا پایدار شده است. در روزهای آتی شاهد تصمیم اتخاذ شده از سوی Robinhood به این میم کوین خواهیم بود.

پیشنهاد مطالعه: چگونه از آربیتراژ ارز پول درآوریم؟ آربیتراژ به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=46340
دکمه بازگشت به بالا