ایستگاه خبر

رابین‌هود برای نظارت بر پول‌شویی از ابزارهای Chainalysis استفاده خواهد کرد

پلتفرم مبادلاتی رابین‌هود برای استفاده از داده‌ها و ابزارهای نظارتی لازم با شرکت تحلیلی-بلاک‌چینی Chainalysis همکاری خواهد کرد. این مشارکت در آستانه‌ی عرضه‌ی کیف‌پول رسمی این پلتفرم رخ می‌دهد.

Chainalysis در بیانیه‌ای که در ساعات گذشته منتشر شد، هدف این مشارکت را یاری رساندن به رابین‌هود برای انطباق و پیروی از قوانین نظارتی در کیف‌پول پیش‌روی خود اعلام کرد. دو راهکار «تراکنش‌ خودت را بشناس (KYT)» و «Reactor» شرکت Chainalysis که به‌ترتیب برای نظارت بر قوانین تنظیم‌کنندگان و اهداف تحقیقاتی استفاده می‌گردند در این همکاری با پلتفرم مبادلاتی رابین‌هود ادغام خواهند شد. Robinhood همچنین مدعی شد که قصد استفاده از اپلیکیشن‌های صدور مجور Chainalysis را برای تبعیت کامل از سازمان‌های قانون‌گذاری در کیف‌پول خود دارد.

Ben Einstein، ریاست بخش همکاری‌های Robinhood، بیان داشت:

«Chainalysis از رابطه‌ی بسیار نزدیکی با تنظیم‌کنندگان و سازمان‌های اعمال قانون برخوردار است، این رویکرد با تعهد ما نسبت به سیاست‌گذاران حوزه‌ی رمزنگاری بسیار هم‌خوانی دارد.»

رابین‌هود مدعی شد که درحال حاضر بیش از ۱.۶ میلیون کاربر برای عرضه‌ی کیف‌پول رسمی ما که پشتیبانی کاملی از بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین و سایر توکن‌ها را دارد، درانتظار به‌سر می‌برند. Robinhood نخستین بار در ماه سپتامبر و همزمان با اعلام توسعه‌ی این کیف‌پول اقدام به آزمایش آن کرده است.

ابزارهای تحلیلی و نظارتی Chainalysis توسط بسیاری از مراکز دولتی و شرکت‌های خصوصی به‌عنوان راهکاری مناسب در رهگیری و شناسایی تراکنش‌های قانونی و غیرقانونی رمز ارز استفاده می‌گردند. داده‌های این شرکت تاحدی معتبر است که حتی وزارت خزانه داری آمریکا نیز برای اعمال تحریماتی علیه شرکت روسی-چکی Suex OTC در فرآیند تحقیقاتی خود از آنها استفاده کرده است.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با قوانین ضد پول‌شویی ارزهای دیجیتال (AML)

Source

https://coiniran.com/?p=48753
دکمه بازگشت به بالا