ایستگاه خبر

رابینهود و جذب سرمایه 600 میلیون دلاری

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه گزارش داده است که برنامه خرید فروش سهام و ارز رابینهود Robinhood موفق به جذب سرمایه 660 میلیون دلاری در آخرین سری از پروسه جذب سرمایه خود شده است.

به گزارش کوین‌دسک، این برنامه ترید رمز ارزها توانسته از شرکت‌های Sequoia، Ribbit Capital،  9Yards Capital و D1 Capital در مرحله نخست 460 میلیون دلار سرمایه جذب کند. در حالیکه شرکت  D1 Capital در آخرین لحظات با افزایش  200 میلیون دلاری سرمایه‌گذاری خود این مبلغ را به 660 میلیون دلار رسانده است.

فرآیند جذب سرمایه اخیر برای Robinhood ارزش این برنامه را به 11.7 میلیارد دلار رسانده است. قرار است از محل این سرمایه محصولات اصلی و سیستم پرداخت نقدی این پروژه توسعه پیدا کند. مجموعه Robinhood معتقد است این توسعه‌ها باعث افزایش سطح کیفی تجربه کاربری خواهد شد.

برنامه Robinhood که حول خرید فروش متمرکز است، با شروع دوران کرونا و کاهش قیمت بازار سهام در دنیا دوران پر رونقی داشته است. افراد بسیاری با فکر اینکه پس از این کاهش چشمگیر قیمتی بازار سهام صعودی خواهد بود، شروع به استفاده از سرویس‌های مالی این برنامه کرده‌اند. این شرکت متهم است که از مشتریان خود به نحو مناسبی حمایت نمی‌کند.

چندی پیش یک پسر 20 ساله به علت بدهکار شدن به این مجموعه خودکشی کرد. این فرد با استفاده از آپشن‌های اهرمی پیچیده این شرکت مبلغ 700 هزار دلار بدهکار شده بود.

با این حال افزایش سرمایه جدید Robinhood نشان دهنده افزایش علاقه کاربران به بازارهای مالی در جهان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا