ایستگاه خبر

رابرت کیوساکی: من در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنم، چون شیفته‌ی آن شده‌ام

رابرت تورو کیوساکی، زاده ۸ آوریل ۱۹۴۷ سرمایه‌گذار و نویسنده پرآوازه‌ی کتاب «پدر پولدار پدر بی‌پول» است. وی به تازگی در توییتی نوشته که اکنون بیش از هر زمان دیگری به بیت کوین دل باخته است.

رابرت کیوساکی در هاوایی به دنیا آمد و در همان‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانواده دورگه ژاپنی-آمریکایی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته آمریکا بودند.

در سال ۱۹۷۷، او شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف پول‌های مردانه را که ترکیبی از نایلون و ولکرو بود به بازار عرضه کرد. این محصول، بعدها به یک فراورده مولتی‌میلیون‌دلاری جهانی تبدیل شد. پس از دست کشیدن از کار تجارت، مؤسسه‌ای به نام مؤسسه بین‌المللی آموزش با گروهی از همکاران خود تأسیس کرد که به آموزش تجارت و سرمایه‌گذاری در هفت کشور جهان مشغول بوده و ده‌ها هزار نفر دانشجو دارد.

کتاب‌های رابرت به خاطر سلاست و روان بودن‌شان در عرض مدت کوتاهی به ۵۱ زبان زنده دنیا ترجمه شده و امروزه در ۱۰۹ کشور جهان در دسترس هستند. مهم‌ترین کتاب او به نام «پدر پولدار» به تعداد بیش‌از ۲۷ میلیون بار به چاپ رسیده و در همه جای دنیا به چشم می‌خورد.

او پیش‌تر نسبت به بیت کوین و ارزهای رمزپایه ابراز علاقه کرده و گفته بود که رمزارزها می‌توانند در بحبوحه‌ی بحران اقتصادی کنونی، کشتی نجات باشند. او به‌تازگی در توییتی نوشته است:

نقل است که می‌گویند «کاری را بکن که به آن علاقه داری». این گزاره در مورد سرمایه‌گذاری نیز صادق است و بهتر است «در چیزی سرمایه‌گذاری کنیم که به آن علاقه‌مندیم.» من میانه‌ی خوبی با سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک یا صندوق‌های قابل معامله در بورس ندارم. اگر شما دوستشان دارید، پس معطل نکنید و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. از ۹ سالگی عاشق ملک و املاک بودم، وقتی ۲۵ ساله شدم، دل به طلا و نقره باختم و حالا امروز شیفته‌ی بیت کوین شده‌ام. شما چه چیزی را دوست دارید؟

Source

https://coiniran.com/?p=39298
دکمه بازگشت به بالا