ایستگاه خبر

ریپل XRP را رها نخواهد کرد

بهارات چری، سخنگوی بنیاد تازه‌تأسیس XRP Ledger (XRPLF)، که در ۲۴ سپتامبر تأسیس شد، در مصاحبه با فوربس شایعه مبنی بر سرمایه‌گذاری نکردن ریپل در توسعه XRP Ledger در آینده را تکذیب کرد. این شایعه درست بعد از تأسیس این بنیاد در جامعه XRP مطرح شد، زیرا این بنیاد تازه‌تأسیس قرار است رشد، نوآوری و همچنین توسعه XRP Ledger و جامعه را هدایت کند.

این وظایف اصلی باعث ایجاد سردرگمی در جامعه شده است زیرا تا حدودی با وظایف ریپل همپوشانی دارند. با این حال، چری گمانه‌زنی‌ها را مبنی بر اینکه بنیاد XRP Ledger توسعه آینده XRPL را هدایت می کند رد کرد. سخنگوی XRPLF گفت:

«ریپل توسعه‌دهنده‌ی اصلی در هر دو جنبه فنی و تجاری XRPL است. علاوه بر این، XRPLF تنها شرکتی است که تضمین می‌کند در جهت منافع XRPL عمل کند. بحث کنترل اکوسیستم باز و غیرمتمرکز مانند XRPL وجود ندارد.»

|| بیشتر بخوانید: آشنایی با ریپل (Ripple) ، یک شبکه پرداخت فراملی بلاکچین ||

در مورد تأمین XRP تحت کنترل ریپل، خبرنگار فوربس پرسید آیا ریپل قسمت عمده‌ای از منابعش را به XRPLF منتقل می‌کند تا XRP Ledger غیرمتمرکز شود. چری پاسخ داد:

«XRPLF هیچ نگرانی‌یی برای تأمین منابع ندارد. ما کاملاً روی سلامتی و جهت‌گیری XRPL متمرکز هستیم. همانطور که قبلاً پاسخ داده شد، و همچنین در برخی دیگر از اظهارات ریپل نشان داده شده است، آنها به منفعت هرچه بیشتر XRPL متعهد هستند، از جمله اختصاص منابع برای توسعه آن.»

چری همچنین اضافه کرد که XRPLF هیچ توافقی با ریپل برای اختصاص سهمی از تحویل منابع غیر چرخشی XRP ندارد و توضیح داد که بنیاد فقط روی مسیر اصلی خود تمرکز دارد. همچنین با Ripple توافق نشده است که نرم‌افزار XRP Ledger را در اختیار بگیرد.

علاوه بر این، XRPLF با پیشی گرفتن از فهرست گره‌های منحصر به فرد (UNL) از Ripple، قدم رو به جلویی در تمرکززدایی برداشته است. در حالی که شرکت مستقر در سانفرانسیسکو سعی کرده است XRP Ledger را با گنجاندن اعتبارسنج‌هایی جز ریپل در UNL توصیه شده غیرمتمرکز کند، منتقدان بارها گفته‌اند تا زمانی که این فهرست همچنان توسط Ripple منتشر شود، آنها همچنان کنترل کامل شبکه را خواهند داشت.

در همین راستا، چری تضمین کرد که لیست جدید گره‌های منحصر به فرد، دارای معیارهای شفاف انتخاب و عملکرد باشد. وی همچنین خطرات مرتبط با این تغییر مانند انشعاب در شبکه را رد کرد:

«از آنجا که یکی از ارزشهای اصلی ما این است که به نفع XRPL عمل کنیم، مطمئناً با همکاران دیگر هم همکاری نزدیکی خواهیم داشت تا اطمینان حاصل کنیم که خطر فورکی در میان نیست. هر گره در XRPL در انتخاب اعتبارسنجی مورد اعتماد خود، از جمله به صورت دستی، آزاد است.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=41326
دکمه بازگشت به بالا