ایستگاه خبر

جین هافمن احتمال شکست ریپل در برابر SEC را پذیرفت!

جین هافمن رئیس شبکه چیا (Chia Network)، در یک تاپیک توییتری پیش‌‎بینی کرد که ریپل در دعوای حقوقی اخیر خود در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکست خواهد خورد.

این پیش‌بینی پس از آن به اشتراک گذاشته شد که یکی از کاربران توییتر به طعنه از هافمن نظرش را در مورد برتری چیا (Chia) نسبت به بیتکوین پرسید، او که در پاسخ به گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، به این نکته اشاره کرده بود که تمام رمزارزها به غیر از بیتکوین به نوعی اوراق بهادار محسوب می‌شوند.

هافمن در پاسخ گفت که توکن XCH ارتباطی با اوراق بهادار ندارد و برخلاف دیگر شرکت‎‌ها، این شرکت به منظور این‌که تمام و کمال در چهارچوب قانون حرکت کند، قصد دارد سهام چیا را ثبت کند. با این حال، مت همیلتون، مدیر سابق روابط توسعه‌دهندگان ریپل، اشاره کرد که ثبت سهام مانع از دعوی قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه ریپل نشد.

هافمن در پاسخ به همیلتون یادآوری کرد که فروش XRP قبل از ثبت سهام ریپل اشتباه و غفلت بزرگی بود که این شرکت مرتکب آن شد و در ادامه افزود که اگر توکن را نمی‌فروختند، نمی‌شد آن را جزو اوراق بهادار در نظر گرفت. او همچنین تصریح کرد که شرکت چیا مالک XCH است اما هرگز توکنی را فروخته است.

توسعه‌دهنده سابق ریپل به جین هافمن هشدار داد که چشمانش را باز کند و از پرونده ریپل عبرت بگیرد زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در تلاش است استدلال کند که فروش بازار ثانویه نیز می‌تواند به نوعی اوراق بهادار باشد. اما هافمن اظهار داشت که حقایق متفاوت است و روش آنها به طور خاص طراحی شده است تا اشتباه ریپل را مرتکب نشوند. او می‌گوید که هیچ بحثی با کمیسیون SEC در مورد وضعیت نظارتی توکن نداشته است.

اظهارات هافمن نشان می‌دهد که او به قانونی بودن چیا اطمینان دارد و به نتیجه نبرد حقوقی جاری ریپل با SEC خوشبین است. با این حال، موضع SEC در مورد مقررات اوراق بهادار در فضای کریپتو کاملاً مشخص نیست و باید دید که پرونده های جاری آنها چگونه بر چشم‌انداز نظارتی صنعت تأثیر می‌گذارد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت ها و شباهت های توکن بهادار و اوراق بهادار توکنیزه شده

Source

https://coiniran.com/?p=61212
دکمه بازگشت به بالا