ایستگاه خبر

دعوای قضایی ریپل و SEC با دادخواست‌های جدید در جریان است!

در حالی که بیانیه‌های جدید ریپل و SEC پرونده را به جلو سوق می‌دهند، روند دادرسی مربوط به اوراق بهادار XRP همچنان ادامه دارد.

پرونده شکایت اصلاح‌شده SEC
دسامبر گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهاماتی را علیه ریپل مطرح کرد و ادعا کرد که توکن XRP  اوراق بهادار ثبت نشده است. در تاریخ ۱۸ فوریه، SEC شکایت اصلاح شده ای را علیه ریپل تنظیم کرد. این شکایت شامل چندین ادعای جدید است.

جرمی هوگان، وکیل ریپل، برخی از این تغییرات را بیان کرده است. وی خاطرنشان کرد که SEC باید ثابت کند که نه تنها XRP یک توکن اوراق بهادار است، بلکه مدیران XRP نیز می‌دانستند که فروش این دارایی اشتباه است.

به همین ترتیب، SEC بند ۱۱۰ را اضافه کرده است که ادعا می‌کند کریس لارسن و برد گارلینگهاوس مدیران ریپل «هر دو نقش مهمی در مذاکره و تأیید فروش سازمانی، سایر پیشنهادات و فروش XRP به سرمایه‌گذاران نهادی داشته اند.»

هوگان همچنین به بند ۱۸۶ اشاره می‌کند که در آن آمده فروش XRP هم در داخل و هم در خارج از ایالات متحده انجام شده است. هوگان ادعا کرده که این اتهامات خاص در حوزه‌ی قضایی SEC نیست.

پیشنهاد مطالعه:‌ توکن های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست

پاسخ ریپل
در ۲۱ فوریه، مشاور حقوقی ریپل، استوارت آلدروتی، به ادعاهای جدید پاسخ داد و اظهار داشت که از نظر قانونی چیزهای اندکی تغییر کرده است.

همانطور که شاهد بوده‌اید، SEC شکایت اصلاح‌شده‌ای را ثبت کرد. تنها ادعای قانونی باقی‌مانده این است: آیا توزیع مشخص XRP قرارداد سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید؟ برای SEC ناامیدکننده خواهد بود که در وهله‌ی اول باید «شکایت‌اش» را پس از سالها انتظار اثبات کند!

– استوارت آلدروتی، ۱۸ فوریه ۲۰۲۱

در جای دیگر، رئیس سابق SEC و وکیل ریپل، مری جو وایت، در رسانه‌ها از ریپل دفاع کرده است. وی اظهار داشت که به دلیل اینکه SEC سالها آن را مطرح نکرده است احتمال دارد این پرونده با شکست روبرو شود.

وایت همچنین اظهار داشت که پرونده دادگاه می‌تواند در اوایل ماه اکتبر با یک حکم مختصر حل شود، یا اگر دو طرف قبل از آن به توافق برسند، حتی در یک تاریخ زودتر.

MoneyGram شراکت خود را با ریپل برهم زد
در پاسخ به این وقایع قانونی، MoneyGram رابطه خود را با ریپل قطع کرده است. این شرکت گفته «به دلیل عدم اطمینان در مورد دعوی قضایی ریپل و SEC » معاملات خود را در پلتفرم ریپل متوقف کرده است.

در سال ۲۰۱۹، ریپل ۵۰ میلیون دلار برای مشارکت با MoneyGram سرمایه‌گذاری کرد و شرکت دوم را به استفاده از خدمات نقدینگی On-Demand خود تشویق کرد. در حال حاضر، MoneyGram یکی از اولین شرکایی است که به صراحت رابطه خود را با ریپل قطع کرده است، اگرچه صرافی‌های زیادی توکن XRP را بطور موقت از لیست خود خارج کرده‌اند. باید دید که آیا این پرونده باعث طرد شدن بیشتر ریپل خواهد شد یا خیر؟

البته، اخبار خوبی برای طرفداران XRP وجود دارد: ریپل در وایومینگ، یک ایالت کاملاً دوستدار رمزارزها، یک شرکت تجاری ثبت کرده است که می‌تواند به آنها کمک کند تا با تداخل نظارتی کمتری کار کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44003
دکمه بازگشت به بالا