ایستگاه خبر

آیا ریپل در دادگاه برنده می‌شود؟

در ماه می سال ۲۰۱۸ گروهی از سرمایه گذاران XRP دادخواستی علیه ریپل و مدیران این شرکت تشکیل دادند و ادعا کردند که آنها قوانین اوراق بهادار ایالتی و فدرال را نقض کرده‌اند. ماه گذشته آنها شکایتشان را اصلاح کرده و ادعا کردند که توکن های XRP مجوز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را ندارد.

ریپل دادخواست دادگاه را با بیان اینکه ریپل ورقه بهادار نیست و قرارداد سرمایه گذاری درمیان نبوده رد کرد. شرکت ریپل با بیان اینکه هرگز تعهد نکرده که برای دارندگان XRP سود تولید کند و XRP Ledger یک دفترکل غیرمتمرکز است، گفت خرید XRP سرمایه گذاری در ریپل محسوب نمی‌شود. همچین در بیانیه این شرکت آمده است که XRP یک ارز است و ورقه بهادار نیست و با اشاره به پاورقی یک فایل ۳۷ صفحه‌ای به عدم نیاز بررسی این موضوع توسط دادگاه اشاره شده است.

ریپل در بخشی از دفاعیاتش گفته که آنها XRP را بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ به عموم عرضه کردند و آخرین قراردادها در ماه می ۲۰۱۸ منقضی شده در حالیکه شکایت در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۹ انجام شده که بسیار دیر است و زمان دادرسی آن گذشته است. همچنین، ریپل ادعا کرد معلوم نیست شاکیان، XRP ها را مستقیم از شرکت خریداری کرده باشند چرا که XRP بطور عمده در بسیاری از صرافی ها خرید و فروش می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=32351
دکمه بازگشت به بالا