ایستگاه خبر

چشم‌انداز ریپل برای مقررات ارزهای دیجیتال

ریپل دستورالعمل های پیشنهادی را برای مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده منتشر کرده است. این پیشنهاد در بحبوحه نبرد ریپل با SEC منتشر شده است.

ریپل پیشنهادهایی را برای مقررات کریپتو منتشر می‌کند

ریپل، شرکت سازنده XRP، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را برای تنظیم فضای بلاکچین و ارزهای دیجیتال منتشر کرده و آن را «رویکردی واقعی برای تنظیم ارزهای دیجیتال» نامیده است. به گفته سوزان فریدمن، رئیس سیاست عمومی ریپل، این چارچوب سیاست پیشنهادی تا حدی از طریق گفتگو با تنظیم‌کننده‌ها و اعضای کنگره شکل گرفته است و براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، اظهار داشت که اقدامات پیشنهادی ریپل در مقایسه با «رویکرد مقررات در اجرا» مزایایی را ارائه می‌دهد.

این پیشنهاد یک رویکرد سه‌جانبه را پیشنهاد می‌کند: تشویق همکاری عمومی و خصوصی، تطبیق چارچوب‌های نظارتی که از قبل وجود دارد، و آنچه که محیط‌های آزمایشی نوآوری ارزهای دیجیتال نامیده می‌شوند.

فشار همکاری عمومی و خصوصی، تنظیم‌کننده‌ها را تشویق می‌کند تا هنگام اتخاذ سیاست یا قانونگذاری با نهادهای صنعت کریپتو و شرکت‌کنندگان در بازار همکاری کنند. ریپل به نمونه بارز این مسئله در عمل اشاره می‌کند: قانون حذف موانع نوآوری در سال ۲۰۲۱، که در ماه آوریل در مجلس نمایندگان تصویب شد اما در سنا در حال بررسی است.

دومین نکته کلیدی در پیشنهاد ریپل، استفاده از چارچوب‌های نظارتی معقولی است که در حال حاضر وجود دارد و صرفاً باید با جنبه‌های منحصربه‌فرد ارزهای دیجیتال تطبیق داده شود. ریپل از بازارهای مالی ایالات متحده به عنوان پیشتاز این بازارها یاد می‌کند، که تا حدی به دلیل چارچوب‌های نظارتی موجود است. به نظر می‌رسد ریپل متقاعد شده است که تطبیق چارچوب‌هایی که از قبل وجود داشته‌اند می‌تواند «شفافیتی را که نوآوران به دنبال آن هستند – و حمایت‌هایی از بازار که مصرف‌کنندگان شایسته آن هستند، فراهم کند».

برای این منظور، ریپل از قانون شفافیت اوراق بهادار (SCA) که در ماه جولای معرفی شد و قانون بورس کالای دیجیتال (DCEA) که سال گذشته معرفی شد، حمایت می‌کند. SCA، مکمل DCEA، «دارایی‌های قرارداد سرمایه‌گذاری» را از اوراق بهادار متمایز می‌کند، و DCEA یک «بورس کالای دیجیتال» را (در سطح فدرال) تعیین می‌کند و اختیار و نظارت را به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اعطا می‌کند.

در نهایت، ریپل محیط‌های آزمایشی نوآورانه‌ای را برای ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کند که سیستم‌هایی امن‌اند که به توسعه‌دهندگان شبکه اجازه می‌دهند تا محصولات و شبکه‌ها را «برای مدت محدودی بدون نیاز به رعایت قوانین اوراق بهادار فدرال، مشروط بر رعایت شرایط خاص» راه‌اندازی کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال ریپل (Ripple) چیست؟ آینده ریپل چه خواهد شد؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48366
دکمه بازگشت به بالا