ایستگاه خبر

SBI پلتفرم توکن دیجیتال را در بلاکچین Corda راه‌اندازی کرد

شرکت مالی بزرگ، SBI، و شریک درازمدت ریپل در گزارشی جدید اعلام کرده است که پلتفرم جدیدی به نام S Coin را راه‌اندازی کرده است. این پلتفرم می‌تواند توسط دولت‌ها و شرکت‌های مختلف در سراسر جهان برای صدور توکن‌های دیجیتال استفاده شود. S Coin مبتنی بر شبکه بلاکچین Corda از شرکت آمریکایی R3 است.

این پلتفرم برای گسترش ارزهای محلی گسترش یافته است
اگرچه استفاده فعلی از این پلتفرم محدود به توکن‌های دیجیتال است، اما در آینده نزدیک از ارزهای محلی دیجیتال نیز پشتیبانی خواهد کرد و حتی می‌تواند پلتفرم‌های نرم افزاری را برای صدور ارز دیجیتال پشتیبانی شده توسط بانک مرکزی مهیا کند، اما SBI هنوز این موضوع را به طور خاص به‌عنوان اهداف فعلی خود ذکر نمی‌کند.

SBI گفته است قبلاً یک پروژه آزمایشی را با استفاده از برنامه پرداخت MoneyTap برای پردازش معاملات داخلی به انجام رسانده است. به عنوان بخشی از پروژه آزمایشی، توکن‌های دیجیتالی از طریق این پلتفرم صادر و برای انتقال دارایی استفاده می‌شدند. MoneyTap مبتنی بر XRP Ledger است و امکان انجام معاملات را در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته با پایین‌ترین قیمت امکان پذیر می‌سازد.

از طریق رابط کاربری MoneyTap امکان برداشت مستقیم پول از حساب بانکی متصل بدون نیاز به مراجعه شخص وجود دارد. توکن‌های دیجیتالی این پلتفرم S Coin خوانده می‌شوند. پرداخت‌ها را می‌توان در هر مرکز متصل به MoneyTap انجام داد.

این محصول برای پیشبرد بیشتر پذیرش فناوری بلاکچین و پلتفرم جدید S Coin در نظر گرفته شده است. SBI همچنین اعلام کرده است که این گروه شبکه‌های منطقه‌ای بین شرکت‌ها ، شهرها، دولت‌ها و همچنین مؤسسات مالی را ارتقا خواهد داد. تعدادی از شهرهای بزرگ ژاپن قبلاً ابراز علاقه زیادی به صدور iBlain های زنجیره‌ای مبتنی بر بلاکچین داشتند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40327
دکمه بازگشت به بالا