ایستگاه خبر

آیا شکست پرونده SEC در مورد ریپل می‌تواند بر کوین‌بیس و بایننس تأثیر بگذارد؟

به گفته وکیل جیمز مورفی، اگر قاضی تورس حکم کند که توکن‌های XRP خریداری‌شده در بازارهای ثانویه، اوراق بهادار نیستند، استدلال‌های SEC علیه کوین‌بیس و بیشتر دعاوی بایننس به شدت تضعیف می‌شوند.

SEC ادعا می‌کند که کوین‌بیس به‌عنوان یک بورس اوراق بهادار ثبت‌نشده، فروشنده-کارگزار، و کارگزار تسویه‌حساب عمل می‌کند، زیرا ۱۳ توکن رد و بدل شده در این پلتفرم را اوراق بهادار می‌داند. با این حال، اگر این ۱۳ سکه به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شد، پرونده SEC علیه کوین‌بیس اعتباری نداشت.

اگرچه تصمیم قاضی تورس نمی‌تواند سابقه‌ای برای پرونده‌های آینده ایجاد کند، اما شایان ذکر است که قاضی رئیس پرونده کوین‌بیس، قاضی رردن، در شش ماه گذشته در دادگاه حضور داشته است.

این واقعیت که همان دادگاه منهتن هم قاضی رردن و هم قاضی تورس را استخدام می کند، این احتمال را ایجاد می‌کند که آن‌ها هنگام تعیین اینکه آیا XRP یک اوراق بهادار است یا خیر، اهمیت قابل توجهی به استدلال حقوقی یکدیگر می‌دهند.

این تعامل برای دو طرف سودمند است. اگر قاضی تورس حکم دهد که سکه‌های XRP فروخته شده در بازارهای ثانویه اوراق بهادار هستند، SEC یک پیروزی را جشن می‌گیرد و از این حکم به عنوان استدلال قانع‌کننده با دادگاه‌هایی که پرونده‌های کوین‌بیس و بایننس را بررسی می‌کنند، استفاده می‌کند.

با این وجود، از زمانی که بایننس ارز دیجیتال خود (BNB) را راه‌اندازی کرد، وضعیت در آنجا نسبت به کوین‌بیس متفاوت‌تر بود. بنابراین، بایننس پیش‌بینی می‌کند که قاضی تورس حکمی صادر کند مبنی بر اینکه فروش و انتشار XRP توسط ریپل به منزله ارائه اوراق بهادار نیست.

حتی اگر قاضی ریردن تشخیص دهد که ۱۳ توکن ذکر شده، اوراق بهادار نیستند، SEC ممکن است همچنان ادعا کند که «شرکت به عنوان یک سرویس» یک پیشنهاد اوراق بهادار در پرونده کوین‌بیس است اما به هر حال پرونده SEC در کل به شدت تضعیف خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت ها و شباهت های توکن بهادار و اوراق بهادار توکنیزه شده

 

Source

https://coiniran.com/?p=62949
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x