ایستگاه خبر

پاسخ قانونی ریپل به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده!

شرکت بلاک چینی ریپل پاسخ قانونی خود را به دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پرونده کرده است. این دادخواست در ماه دسامبر اعلام شد و در نتیجه آن، قیمت XRP به شدت افت کرد. پاسخ قانونی ریپل به دادخواست مذکور توسط شورای عمومی این شرکت خلاصه شده است و شامل هفت مولفه اصلی به شرح زیر است:

۱- XRP یک ارز مجازی است و بنابراین در خارج از حوزه قضایی کمیسیون بورس است.

۲- ریپل هرگز وارد قرارداد سرمایه‌گذاری با دارندگان XRP نشده است.

۳- ریپل هرگز ICO برگزار نکرده است، هرگز توکن‌های آینده را برای جمع‌آوری پول ارائه نداده است و هیچ گونه ارتباطی با اکثریت دارندگان XRP ندارد.

۴- داشتن XRP به این معنی نیست که فرد دارنده توکن بخشی از درآمد و یا سود‌های شرکت ریپل را دریافت خواهد کرد.

۵- فروش XRP توسط شرکت ریپل به کمتر از یک درصد بازار بزرگ XRP می‌رسد که در طی بیش از ۸ سال شکل گرفته است.

۶- دفتر کل XRP که XRP در واقع بر روی آن انتقال داده می‌شود، کاملا غیرمتمرکز است و کمیسیون بورس واقعیت اقتصادی یک تراکنش XRP را نادیده گرفته است.

۷- شرکت ریپل قرارداد سرمایه‌گذاری ایجاد نمی‌کند و آنچه که انجام داده است، بیش از کاری نیست که شرکت DeBeers انجام می‌دهد و الماس را به اوراق بهادار تبدیل می‌کند.

قوانینی که تاریخ آنها به سر رسیده است

ریپل ادعا می‌کند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با قوانین جهانی تناسب ندارد و به این نکته اشاره می‌کند که XRP در کشوری مانند انگلیس به عنوان ارز مجازی شناخته شده است. ریپل ادعا می‌کند که XRP با قوانین اوراق بهادار موجود سازگاری ندارد. برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، در اعلامیه‌ای در تویتر ادعا کرده است که قوانین تاریخ گذشته اوراق بهادار باید به روز شوند.

شرکت ریپل معتقد است که تفاوتی بین ریپل و بیت کوین و اتریوم نیست و نمی‌داند که چرا این دو رمز ارز بزرگ از منظر کمیسیون بورس جزو اوراق بهادار نیستند. علاوه بر این، آلدروتی (Alderoty) معتقد است که ریپل بیش از بیت کوین و اتریوم دوستدار محیط زیست است زیرا بر الگوریتم گواه اثبات کار متکی نیست. اما منتقدان بر این باورند که XRP به شرکت ریپل وابسته است و بنابراین یک رمز ارز متمرکز است. نظر شما چیست؟ پاسخ قانونی ریپل به دادخواست کمیسیون بورس چگونه است؟ آیا دلایل ریپل قانع‌کننده هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43458
دکمه بازگشت به بالا