ایستگاه خبر

هکاتون ریپل برای تعامل‌پذیری CBDCها و مشارکت‌ اقتصادی آغاز شد

شرکت بلاک‌چین سانفرانسیسکویی ریپل یک رویداد هکاتون (Hackathon) با جایزه‌ی ۱۹۷ هزار دلاری برای توسعه‌ی راهکارهای تعامل‌پذیری ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و مشارکت اقتصادی راه‌اندازی کرده است.

هکاتون رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان رایانه و افراد دیگری که درگیر توسعه نرم‌افزار هستند، از جمله طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

رقابت CBDC ریپل شروع شده است

این رویداد که «CBDC Innovate» نام دارد به توسعه‌دهندگان امکان ایجاد اپلیکیشن‌های متنوعی را بر XRP Ledger (XRPL)، بلاک‌چین غیرمتمرکز و متن باز ریپل، خواهد داد.

علاقمندان ملزم به ایجاد یا به‌روزرسانی راهکارهای پرداختی فینتک در یکی از سه گروه تعیین شده خواهند بود. گروه نخست بر تعامل‌پذیری تاکید داشته و توسعه‌دهندگان باید راهکاری ارائه کنند که قادر باشد استفاده از CBDCها را در کنار سایر دارایی‌های دیجیتال ممکن سازد.

گروه دوم درباره‌ی خرده فروشان است و شرکت‌کنندگان نیازمند به توسعه‌ی رابط کاربری مناسبی جهت تعامل کاربران با CBDCها هستند. گروه سوم نیز چالش‌های موجود در قسمت مشارکت اقتصادی را پوشش داده و از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا راه‌حلی برای استفاده از ویژگی‌های رمز ارزها در بخش‌های متنوع اقتصادی ارائه نمایند.

در سایت رسمی این هکاتون مهلت تحویل راهکارها ۲۵ آگوست (۳ شهریور) و تاریخ اعلام برندگان ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) اعلام شده است.

سرمایه‌گذاری ریپل در CBDCها ادامه خواهد داشت

با استقبال کشورها از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، ریپل به سرمایه‌گذاری خود در توسعه‌ی این راهکارها ادامه داده است. این شرکت یک پلتفرم اختصاصی مبتنی بر فناوری XRP Ledger را در اختیار بانک‌های مرکزی قرار داده است تا به وسیله‌ی آن CBDCها را مینت، مدیریت، منتقل و یا نابود کنند.

ریپل در همین راستا همکاری‌های متعددی با چندین کشور داشته است، در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) کشور بوتان برای توسعه‌ی CBDC خود و استفاده از آن در بخش‌های خرده فروشی، برون مرزی و پرداخت‌های عمده فروشی با Ripple همکاری کرد.

در ماه‌های آغازین سال میلادی جاری نیز ریپل با انجمن یورو دیجیتال (DEA) همکاری خود را به منظور تبادل اطلاعات و دانش فنی CBDCها شروع کرد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین ارزهای وب۳ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=57404
دکمه بازگشت به بالا