ایستگاه خبر

همکاری ریپل با بنیاد پوند دیجیتال برای توسعه CBDC انگلستان

ریپل شرکت بلاکچین توسعه‌دهنده XRP Ledger که توکن بومی آن XRP است، و پروتکل اپن‌سورس آن PayString نام دارد، اعلام کرده است که به بنیاد پوند دیجیتال یک سازمان غیرانتفاعی که به توسعه و استراتژی پیاده‌سازی برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی انگلیس کمک می‌کند، ملحق می‌شود.

مشارکت ریپل در فرآیند ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی انگلیس به افزایش تلاش‌های بنیاد پوند دیجیتال برای ارتباط با بانک‌های مرکزی در مقیاس جهانی کمک می‌کند. ریپل قرار است در زمینه مسائل فنی و اقتصادی مربوط به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مشاوره می‌دهد. نقش ریپل توسط هیئت مدیره بنیاد پوند دیجیتال توسط سوزان فریدمن، رئیس سیاست‌گذاری آن اینگونه توصیف می‌شود:

ما از پیوستن به تیم طراحی و اجرای این ارز دیجیتال بانک مرکزی و همکاری بنیاد پوند دیجیتال بسیار هیجان زده هستیم. این بنیاد به پیشبرد هدف انگلستان برای ایجاد یک سیستم مالی فراگیرتر و پایدار کمک می‌کند.

وی افزود:

ریپل، رهبری انگلستان را در زمینه تشویق نوآوری و رشد مسئولانه در فضای دارایی رمز ارزی را به رسمیت می‌شناسد. ریپل می‌گوید که توسعه پوند دیجیتال “نتیجه منطقی” این تلاش‌ها بود.

بنیاد پوند دیجیتال در بیانیه مطبوعاتی خود که امروز منتشر شد، اظهار داشت که معتقد است توسعه پوند دیجیتالی “پایه‌گذار ورود انگلستان به اقتصاد و جامعه دیجیتالی نوآورانه است”.
بیانیه اخیر معاون رئیس بانک مرکزی انگلیس در امور ثبات مالی، جن جان کانلیف، نقش CBDC ها در کمک به کاهش تاثیر خطرات ناشی از صنعت رمز ارز را تایید می‌کند. این بنیاد می‌گوید:
” اجرایCBDC ، در کنار سایر اشکال پول دیجیتال، جایگاه انگلستان را در چشم‌انداز دیجیتالی جهان در حال ظهور تضمین می‌کند.”
سر کانلیف همچنین معتقد است که در حالی که فناوری‌های رمز ارزی با بی ثباتی مالی روبرو هستند، ایجاد چارچوب‌های قانونی ممکن است به مقابله با این خطرات در این بخش نوظهور کمک کند. بانک انگلستان نهاد رسماً تعیین شده دولت بریتانیا برای پروژه توسعه CBDC انگلستان است.
ریپل معتقد است که با توسعه CBDC توسط بانک‌های مرکزی قابلیت همکاری، حفظ حریم خصوصی و حاکمیت منحصر به فرد کلیدی است که به بانک های مرکزی امکان می‌دهد پول را به صورت مقرون به صرفه، قابل اعتماد و فوری جابجا کنند.
پیشتر در ماه سپتامبر، ریپل همکاری خود را با بانک مرکزی بوتان، مقام پولی سلطنتی (RMA) اعلام کرد. این همکاری باعث می‌شود که ریپل یک برنامه آزمایشی برای ارائه راه‌حل‌های پرداخت خرده فروشی، فرامرزی و عمده فروشی برای Ngultrum دیجیتال، با استفاده از هر دو فناوری بلاک چین منبع باز و خصوصی خود، ایجاد کند.
شایان ذکر است که بوتان تنها کشور کربن منفی در جهان است که با مشارکت اخیر Ripple با Nelnet برای کاهش ردپای کربن در صنعت رمز ارز و توسعه استانداردها و چارچوب‌هایی برای دستیابی به این هدف در تمامی بخش‌ها در حال همکاری است.

 

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47908
دکمه بازگشت به بالا