ایستگاه خبر

موسسه‌ی Coinshares ریپل را عامل مصرف بالای انرژی بیت‌کوین می‌داند!

مدیر ارشد استراتژی موسسه‌ی مالی Coinshares معتقد است که ریپل عامل اصلی اخبار جنجالی پیرامون مصرف بالای انرژی و آسیب زیست محیطی بیت‌کوین است. Barry Silbert، مدیرعامل بخش رمز ارز Coinshares، نیز مدعی شد یک شرکت خاص ترس، عدم قطعیت و تردید یا (FUD) را پیرامون مصرف انرژی بیت‌کوین رهبری می‌کند.

مروری بر گذشته‌ی ریپل و بیت‌کوین

با آنکه Brad Garlinghouse، مدیرعامل ریپل، می‌گوید در سبد سرمایه‌گذاری خود بیت‌کوین داشته و به پیشرفت آن امیدوار است، اما وی از سال ۲۰۱۷ به‌منظور ارتقای جایگاه ریپل همواره از مصرف انرژی بیت‌کوین و کارمزد تراکنش‌های آن انتقاد کرده است. Garlinghouse در آخرین مصاحبه‌ی خود با CNN گفت «کارمزد تراکنش یک واحد بیت‌کوین برابر با ۷۵ گالن بنزین است.» (هر گالن: ۶‏۴‏۵‏.‏۴‏ لیتر)

این دشمنی حتی با اظهارات Chris Larsen، مدیرعامل سابق ریپل، عمق بیشتری گرفته است. وی در گذشته  نه‌تنها مدعی شد بیت‌کوین کاملا توسط چین نابود گشته بلکه معتقد بود این رمز ارز برای ادامه‌ی فعالیت مجبور است مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) خود را لغو نماید.

موسسه‌ی Coinshares ریپل را عامل مصرف بالای انرژی بیت‌کوین می‌داند!

در نخستین پاسخ ریپل به طرح دعوی مطرح شده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، عبارت «پسماند کربن ناشی از فعالیت بیت‌کوین» به‌وضوح دیده می‌شود. بنیاد ریپل در مصاحبه‌ای که در اواخر آوریل داشت متذکر شد که رئیس SEC بهتر است «رمز ارزهای سبز یا حامی محیط زیست» را در اولویت قرار دهد.

David Schwartz، مدیر ارشد فناوری ریپل، نیز وایت پیپری که در آن به نقش مثبت بیت‌کوین برای ارتقای راهکارهای انرژی سبز اشاره شده بود را به‌شدت نقد کرد. این وایت پیپر به‌طور مشترک توسط  Square و Ark Invest منتشر شده بود.

ریپل تنها در سال گذشته ۶۹۰ هزار دلار صرف مقاصد لابی‌گری و اعمال نفوذ برای تغییر افکار و تصمیمات دلخواه خود نموده است.

ردپای BlackRock نیز به‌چشم می‌خورد

در خبرهای گذشته آمده بود شرکت مدیریت مالی BlackRock نقش مهمی در تصمیم تسلا برای عدم پشتیبانی از پرداخت‌های بیت‌کوین داشته است. Cathie Wood، مدیرعامل شرکت مدیریت مالی Ark Invest، در این مورد گفت:

«به عقیده‌ی من ایلان ماسک پس تصمیمش برای قبول پرداخت‌های بیت‌کوین با مخالفت سهام‌داران نهادی از قیبل BlackRock روبرو شده است. همه می‌دانند که مدیرعامل این شرکت یعنی Larry Fink از مخالفان سرسخت تغییرات آب و هوایی است.»

شرکت BlackRock در اوایل فوریه‌ی امسال مالکیت ۵۰ میلیونی خود از سهام تسلا را فاش نمود و گامی بزرگ در مسیر انرژی‌های تجدیدپذیر برداشت.

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=45762
دکمه بازگشت به بالا