ایستگاه خبر

راه‌اندازی سرویس پرداخت آنی در تایلند با استفاده از شبکه‌ی جهانی ریپل

ازیمو (Azimo)، سرویس انتقال دیجیتال پول، دست به انعقاد قرارداد مشارکت با بانک تجارت سیام (SCB)، قدیمی‌ترین بانک تایلند زده تا از طریق شبکه‌ی پرداخت جهانی ریپل یا همان ریپل‌نت بتواند یک سرویس پرداخت برون‌مرزی آنی راه‌اندازی کند.

بنابر آنچه در تاریخ نهم آوریل در رسانه‌ها منتشر شده، این راهکار بر آن است تا معضل پرداخت‌های بین‌المللی را که گران و غیرقابل‌اعتماد هستند، حل و فصل کند. مطابق با آنچه گردانندگان این پروژه ادعا کرده‌اند، با این پلتفرم، ارسال وجه از اروپا به تایلند در عرض کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

پیش‌تر ردوبدل حواله‌جات مالی میان اروپا و تایلند، یک روز کاری کامل به طول می‌انجامیده است. ازیمو اما مدعی است می‌تواند فرایند تسویه یورو و پوند استرلینگ با بات (واحد پولی تایلند) را تقریبا به صورت آنی انجام دهد.

مایکل کنت، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی ازیمو با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورها استفاده از نوع راه‌کار پرداخت آنی را در دستور کار خود قرارداده‌اند، گفت:

تایلند به‌تازگی شبکه‌ی پرداخت آنی خود را راه‌اندازی کرده و همکاری یادشده با بزرگ‌ترین بانک این کشور به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم زمان موردنیاز برای تسویه حواله‌جات را از ۲۴ ساعت به ۲۲ ثانیه کاهش دهیم. با بهره‌برداری از این پلتفرم، ارسال وجه به فردی در تایلند، کمتر از ارسال وجه به یکی از ساکنین اروپا به طول می‌انجامد.

Source

https://coiniran.com/?p=38156
دکمه بازگشت به بالا