ایستگاه خبر

دادخواست علیه ریپل در استرالیا

شرکت آمریکایی ریپل برای استفاده از علامت تجاری PayID با دادخواستی از شرکت NPPA استرالیا روبرو شد. شرکت خدمات مالی استرالیا درباره دادخواست علیه ریپل می‌گوید که دو نام یکسان PayID باعث سردرگمی و فراهم شدت فرصت‌های کلاهبرداری شده است.
مطابق بیانیه امروز با Decrypt، شرکت خدمات مالی New Payments Platform Australia (NPPA) دادخواستی را علیه شرکت آمریکایی Ripple Labs با نام تجاری “PayID” به دادگاه فدرال ارائه داده است.

در بیانیه NPPA آمده است که این دادخواست برای محافظت از استرالیایی‌ها و جلوگیری از سردرگمی آنها در استفاده از خدمات پرداخت مبتنی بر کریپتو با استفاده از نام تجاری PayID NPPA استرالیاست.

||بیشتر بخوانید: آشنایی با ریپل (Ripple) ، یک شبکه پرداخت فراملی بلاکچین||

NPPA با به وجود آوردن یک شبکه انتقال وجه در استرالیا پرداخت و دریافت در زمان کوتاه را برای مشتریان بانک‌های مختلف امکان‌پذیر می‌کند.
در بیانیه‌ای درباره این دادخواست علیه ریپل عنوان شده است: «نگرانی جدی‌ای وجود دارد که دو سرویس همنام در بازار باعث ایجاد سردرگمی و فراهم شدن فرصت‌های کلاهبرداری برای مشتریان شوند و ممکن است مشتریان فرض کنند حمایت‌های مربوط به سرویس PayID NPP استرالیا برای خدمات ارائه‌شده در شرکت همنام دیگر نیز قابل اعمال است.»

این علامت تجاری ابتدا در اختیار کدام شرکت بود؟
مطابق گفته NPPA، این برند از مارس ۲۰۱۷ با داشتن حق علامت تجاری در اختیار او بوده است. این سرویس آدرس‌دهی اجازه می‌دهد تا کاربران بتوانند بخش‌هایی از شماره موبایل یا ایمیل که به راحتی به یاد می‌آیند را وارد سیستم کنند و به این واسطه انتقال وجه خود را انجام دهند.

در تاریخ ۱۸ ژوئن، ائتلاف پرداخت‌های باز (Open Payments Coalition) اعلام کرد یک راه حل اپن سورس برای یکی کردن پرداخت‌ها، با نام پرداخت (PayID)، و با همکاری ۴۰ شرکت جهانی، از جمله ریپلGoPay ،Blockchain.com ،BitPay ،Brave ،Flutterwave ، Mercy Corps ایجاد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40868
دکمه بازگشت به بالا