ایستگاه خبر

درخواست مدیرعامل ریپل از کنگره ASAP برای راهنمایی و وضوح بیشتر

یکی از دلایل سردرگمی نظارتی در ایالات متحده، نحوه اعمال اختیارات مقامات مالی مختلف، دولت‌های ایالتی و حتی کنگره ایالات متحده است، به خصوص، وقتی صحبت از رمز ارزها می شود. یکی از شرکت‌های بلاکچین که این را به خوبی می داند، کسی نیست جز ریپل شرکت رمز ارزی مستقر در سانفرانسیسکو.

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل در حالی که در پاسخ به یک حقوق‌دان در مورد نظرات آنها در مورد مقررات استیبل کوین سخن می‌گفت، از کنگره ایالات متحده خواست تا نقش رهبری را در شفاف‌سازی وضعیت نظارتی در مورد رمز ارزها ایفا کند:

درست می‌گوید – در اینجا چیزهای زیادی در خطر است، به همین دلیل است که ما به کنگره نیاز داریم تا نقشی پیشرو در ارائه راهنمایی و شفافیت نه فقط برای استیبل کوین‌ها که در گزارش PWG توصیه می‌شود، بلکه به طور کلی رمز ارزها در اسرع وقت ایفا کند.

با این حال، گارلینگ هاوس تنها فردی نیست که این نظر را به اشتراک می گذارد. استوارت آلدروتی، مشاور عمومی ریپل، مدعی شد که برخی از بخش‌های کنگره ایالات متحده در تلاش برای حرکت به جلو بوده‌اند:

افسوس، او هشدار داد که اگر این کشور به تأخیر در تصمیم گیری در مورد آن ادامه دهد، اقتصادهای خارجی ممکن است جلوتر از ایالات متحده رقابت کنند. در انجام این کار، مدیر اجرایی ریپل به اتحادیه اروپا به عنوان نمونه اشاره کرد.

وی افزود:

این نباید یک موضوع جناحی باشد و برخی در کنگره به دنبال این هستند که این موضوع را به خود بگیرند. متأسفانه، در حالی که ایالات متحده (به عنوان یک کل) دست و پا می زند، سایر مراکز اقتصادی محترم از این مزیت استفاده می کنند، فقط یکی را نام ببریم، اتحادیه اروپا با MiCA، که از نظرات همه سهامداران استفاده می‌کند.

آیا کریپتوها می توانند آمریکایی شوند؟

آنتونی پومپلیانو، کارشناس سرمایه‌گذاری، پس از اطلاع از اینکه رمزارزها در آمریکا ممنوع نیستند، از این کشور خواست تا برای آوردن نوآوری رمزنگاری به سواحل خود گام بردارد. او بر ایجاد یک “محیط مساعد” برای کسانی که در این صنعت هستند اصرار داشت و رویکردی را که تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند اتخاذ کنند، بیان کرد:
“ما به شما انگیزه می دهیم که به اینجا بیایید. ما یک جعبه شنی برای بازی در اختیار شما قرار می دهیم که از نظر نظارتی سخت نخواهد بود. ما به شما یک محیط مالیاتی سودمند می‌دهیم تا وارد آن شوید.”
پومپلیانو همچنین ادعا کرد که SEC و فدرال رزرو قدرت یا توانایی ممنوع کردن رمزارزها را ندارند. در واقع، حتی گری جنسلر، رئیس SEC نیز اخیراً توضیح داده است که ممنوعیت رمزارزها یک تصمیم کنگره خواهد بود. با توجه به آن، درخواست گارلینگ هاوس اهمیت جدیدی پیدا می‌کند.

اما، سوال اینجاست: در مورد دعوای SEC علیه ریپل چطور؟ ناظران رمزارزها اکنون می‌دانند که با اتمام مهلت ۱۴ ژانویه، پرونده قرار است تا سال آینده ادامه یابد.

در ۲۴ اکتبر، یکی از مقامات ریپل اعلام کرد که سیاستگذاران استرالیایی توصیه ریپل را به گزارشی درباره چارچوب نظارتی فین‌تک این کشور اضافه کرده‌اند. ریپل اجرای مقررات «تکنولوژی-آگنوستیک» را پیشنهاد کرده بود.

این شرکت بلاکچین مستقر در سانفرانسیسکو نیز یک چارچوب مبتنی بر این اصول را به جای یک چارچوب تجویزی خلاقانه به مقامات استرالیایی توصیه کرده بود. در نهایت، این شرکت یک رویکرد مبتنی بر ریسک را برای ایمن سازی اکوسیستم و در عین حال تشویق سرمایه گذاری‌ها پیشنهاد کرد. به نظر می‌رسد ریپل از این حرکت استقبال می‌کند و اشاره می‌کند که تنظیم‌کننده‌های استرالیا همسو با سهامداران صنعت کار می‌کنند.

استرالیا را به لیست کشورهایی اضافه کنید که متوجه این واقعیت شده اند که عدم قطعیت نظارتی باید با احساس فوریت حل شود تا مشاغل و رشد در اقتصاد دارایی‌های رمز ارزی حفظ و توسعه یابد.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ارز دیجیتال ریپل (Ripple) چیست؟ آینده ریپل چه خواهد شد؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48182
دکمه بازگشت به بالا