ایستگاه خبر

ریپل نسخه‌ی خصوصی XRP Ledger را آزمایش می‌کند

دفترکل توزیع‌شده‌ی (Distributed ledger) ریپل این هفته گفت که در حال آزمایش نسخه‌ی خصوصی XRP Ledger منبع-باز خود برای استفاده در بانک‌های مرکزی است.

اقدامات این شرکت، که چهارشنبه در یک پست وبلاگ به آن‌ها اشاره شده، در حالی است که تعداد فزاینده‌ای از بانک‌های مرکزی ابتکارات حوزه‌ی ارز دیجیتال را دنبال می‌کنند. ریپل گفت نسخه‌ی XRP Ledger که بر CBDC، ارز دیجیتال بانک مرکزی، متمرکز شده است، برای این بانک‌ها راه‌حلی امن، کنترل‌شده و انعطاف‌پذیر در صدور و مدیریت ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند.

این شرکت گفت: «ما در حال حاضر با بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در تعامل هستیم تا اهداف آن‌ها را بهتر درک کنیم و ارزیابی کنیم که دفترکل خصوصی CBDC چگونه می‌تواند به دستیابی این اهداف کمک کند. ما معتقدیم که این راه‌حل، ضمن تقویت ارزش‌ها و مزایای بانک‌های مرکزی، شرکای آن‌ها و مهم‌تر از همه میلیون‌ها نفری که از آن استفاده می‌کنند، بر چالش‌های اساسی در ایجاد و مدیریت ارز‌های دیجیتال، غلبه خواهد کرد.»

در جهانی که بانک‌های مرکزی به ابتکارات ارزهای دیجیتال توجه ویژه‌‌ای دارند، ریپل تنها شرکت فناوری‌ای نیست که برای کسب جایگاه در این حوزه تلاش می‌کند.

اطلاعیه‌ی اخیر ریپل در حالی منتشر شد که هفته‌ها پیش از آن، دن شلمن (Dan Schulman)، مدیرعامل پی‌پال، گفته بود این شرکت خدمات مالی قصد دارد نقش مهمی را به‌عنوان «کیف پول دیجیتال برای CBDCهای جهانی» بر عهده بگیرد.

بر اساس گزارش سال گذشته‌ی The Block درباره‌ی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، در حالی که احتمالاً تا پنج سال آینده تعداد کمی از بانک‌های مرکزی به مرحله‌ی اجرای کامل و صدور ارز دیجیتال خود خواهند رسید، چندین بانک مرکزی پیشرو برنامه‌های آزمایشی خود را در این عرصه آغاز کرده اند.

پیشنهاد مطالعه: پنج شیوه‌ای که ارز دیجیتالی، با آن جهان را تغییر می‌دهد

این تحولات در حالی اتفاق می افتد که چین دامنه‌ی آزمایش ارز دیجیتال خود را گسترش داده است و در شهرهای بزرگتر و با تعداد بیشتری از شرکت‌کنندگان آزمایش‌های خود را پیش می‌برد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44301
دکمه بازگشت به بالا