ایستگاه خبر

یک مقاله‌ی دانشگاهی نقاط ضعف شبکه‌ی لایتنینگ را بر ملا کرد

محققان دانشگاه نروژ و دانشگاه لوکزامبورگ مقاله‌ای تحقیقاتی منتشر کرده‌اند که در آن جزئیات یک حمله به شبکه‌ی لایتنینگ و از بین رفتن ناشناسی تراکنش‌های آن را فاش کردند. شبکه‌ی لایتنینگ یک راه حل لایه دوم برای حل شدن مشکل مقیاس‌پذیری بیت کوین (BTC) است و باعث می‌شود تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین سریع‌تر و کم‌ هزینه‌تر انجام شوند. طرفداران این روش ادعا می‌کنند با بکار بردن سگویت (SegWit) حریم خصوصی کاربران را حفظ می‌کنند.

چهار محقق دانشگاه‌های نروژ و لوکزامبورگ از جمله Ren Pickhardt یکی از توسعه‌دهندگان لایتنینگ در این تحقیق مشارکت داشتند. محققان ادعا می‌کند از مسیریابی انتقالی برای کاوش در کانال‌های لایتنینگ استفاده کرده‌اند و توانسته‌اند مجموع بیت کوین‌های نگهداری شده در بالانس‌ها را بفهمند. در این مقاله آمده است که حمله‌ی کاوشگر کمتر از یک ثانیه زمان در هر کانال نیاز دارد و با سرمایه‌گذاری متوسط و بدون هزینه انجام می‌شود. پرداخت‌ها نیز از طریق شبکه‌ی لایتنینگ و هم بصورت مستقیم و هم با واسطه‌ی شخص ثالث انجام شده است.

آنها همچنین روش‌های بالقوه‌ برای جلوگیری از جمله را هم ارائه داده‌اند و تاکید کرد‌ه‌اند این روش‌ها نیاز به موازنه بین حریم خصوصی و کارایی دارد. آنها اصلاحاتی را ارائه کردند که علاوه بر پخش موازنه در کانال‌ها، بازده معاملات و نیز حریم خصوصی را کاهش می‌دهد. در نهایت محققان ترکیبی از دو روش را بهینه دانستند بطوریکه داده‌های خصوصی مخفی شوند و داده‌های عمومی برای افزایش کارایی مورد استفاده قرار گیرند.

شبکه‌ی لایتنینگ در زمان نگارش این خبر بیش از ۱۱ هزار نود و ۳۶ هزار کانال پرداخت دارد و تقریبا ۹۰۰ BTC را در خود جای داده‌ است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38284
دکمه بازگشت به بالا