ایستگاه خبر

پروتکل رن و ضرب ۱۸۰ میلیون توکن برای ارتقاء شبکه

پروتکل رن (Ren) به پیشنهادی رأی مثبت داده است که در پی اخذ مجوز برای ضرب ۱۸۰ میلیون توکن است. این توکن‌ها هزینه ارتقاء شبکه به نسخه جدید را تأمین می‌کنند.

رأی حاکمیت جامعه رن

انجمن رن به ضرب ۱۸۰ میلیون توکن رأی داده است که این توکن‌ها برای ارتقاء آتی این پروتکل به نسخه جدید استفاده خواهد شد. فرایند رأی‌گیری در سایت Snapshot.org برگزار شد، با پنج حق انتخاب برای جامعه رن.

این انتخاب‌ها براساس تعداد سکه‌هایی بود که پروتکل رن برای توسعه نسخه جدید خود به آن نیاز داشت. متشکل از ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیون توکن. آخرین گزینه به سهام‌داران اجازه می‌داد پیشنهاد ضرب کردن توکن‌ها به منظور توسعه شبکه را رد کنند.

روند رأی‌گیری، راستی‌آزمایی و مستندسازی باید به‌ صورت واضح و آشکار انجام می‌شد. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده بود که میانگین وزنی قدرت رأی‌ بین گزینه‌ها، مقدار نهایی توکن‌هایی باشد که باید ضرب شده و به بنیاد رن فرستاده می‌شدند.

بدین ترتیب، هر رأی اهمیت بسیار زیادی داشت چرا که بر نتیجه فرآیند تأثیرگذار بود و همچنین به این معنا بود که مقدار نهایی می‌توانست یک عدد غیر رُند باشد، مانند ۱۲۴.۵۴. علاوه بر این اگر گزینه آخر بیش از ۵۰ درصد از رأی‌‌ها را از آن خود می‌کرد، پیشنهاد رد می‌شد.

جامعه رن چگونه رأی داد؟

پروسه رأی‌گیری از ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) تا ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) ادامه داشت تا اطلاع‌رسانی به درستی صورت گیرد و همه اعضای جامعه رن بتوانند در این فرایند شرکت کنند. نتایج نظرسنجی به محض اتمام رأی‌گیری در دسترس قرار گرفت. در ادامه نحوه رأی‌ دادن جامعه رن را مشاهده می‌کنیم:

Ren protocol to mint 180m tokens to fund a network upgrade - 1

آمار نهایی به نفع ۲۰۰ میلیون توکن بود، اما از آنجایی که تمام افراد به این گزینه رأی‌ نداده بودند، تنها ۸۰.۷۸ درصد از آن ضرب شد. فرآیندی که به تازگی به پایان رسیده و گام بزرگی در حاکمیت پروتکل رن است، زیرا چندی پیش اعلام شده بود که این پروتکل در ماه نوامبر به دلیل مسائل مالی، متمرکز نخواهد بود.

در فوریه ۲۰۲۱، تحقیقات آلامدا (Alameda Research) رن را به مالکیت خود درآورد. در نتیجه، پس از سقوط آلامدا مشکلی در حساب‌های این پروتکل ایجاد شد. طبق گزارش‌های انجام شده، سقوط FTX پذیرش دیفای (DeFi) را تسریع کرده و صرافی‌های غیرمتمرکز حجم تراکنش‌های بی‌سابقه‌ای را ثبت می‌کنند. حال باید دید که پس از رهبری آلامدا، پروتکل رن تا چه حد خوب عمل خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: دیفای یا صنعت مالی غیرمتمرکز، راه کارها و چالش ها

Source

https://coiniran.com/?p=61022
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x